سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه شریف گفت: مسابقه دانشجویی مهندسی شیمی عامل رشد علمی و کمک به اقتصاد مقاومتی کشور قلمداد می شود.

 

رامین بزرگمهر رییس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه شریف دانشگاه شریف در گفت گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان  گفت: این مسابقه با میزبانی دانشگاه شریف به عنوان موسس و با حضور دانشجویان ترم سه تا هفت مقطع کارشناسی مهندسی شیمی از سراسر کشور، در قالب ۵٧ تیم سه نفره در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه این مسابقه با این هدف که دانشجویان  مهندسی شیمی ارتباط با رایانه را بهتر درک کنند در دانشگاه شریف بنیانگذاری شده، افزود: استفاده از الگوریتم های کامپیوتری به منظور بهره وری بیشتر، کنترل  و پایش فرآیندهای شیمی در پروژه های مهندسی شیمی از جایگاه ویژه ای در این رشته برخوردار است. دانشجویان با شرکت در این دست مسابقات می توانند پس از فارغ التحصیلی در حل و طراحی پروژه های عملی در صنعت پیشگام باشند.
 رییس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه شریف با اشاره به نقش موثر مسابقات علمی دانشجویی در اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: مهندسان شیمی برای انجام پروژه ها مجبورند از نرم افزارهای  بسیار گران قیمت سایر کشورها استفاده کنند که بسیاری از این شرکت ها برای  استفاده و فروش از این نرم افزارها ، داده های پروژه های ما را می گیرند و پس از ارتقای نرم افزار، آن را با هزینه های گزافی دوباره به ما می فروشند.
بزرگمهر در ادامه با اشاره با اینکه در همین راستا اکنون نرم افزار شبیه ساز ملی شبکه انتقال گاز کشور به دست مهندسان شیمی ایرانی طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: دانشجویان با حضور در این قبیل مسابقات به این باور علمی می رسند که می توانند در توسعه دانش و فناوری در راستای کاهش وابستگی به سایر کشورها، جلوگیری از خروج ارز از کشور و کمک به اقتصاد مقاومتی قدم های بزرگی بردارند.
وی در زمینه حمایت مسئولان از مسابقه های دانشجویی اظهار کرد: مسابقات علمی دانشجویی در پیشرفت صنعت کشور نقش بسزایی دارند و هر قدر حمایت ازدانشجویان و این مسابقات بیشتر شود سرعت رشد، ایجاد انگیزه و خودباوری در میان دانشجویان بیشتر می شود، 
وی در پایان گفت: دراختتامیه مراسم از تیم های برتر تقدیر شده و گواهینامه های به آنها داده می شود همچنین ما از مسئولان صنایع کشور نیز برای شرکت در اختتامیه دعوت کرده ایم تا آنها نیز با مشاهده سطح علمی دانشجویان به این باور برسند که مهندسان شیمی پس از فارغ التحصیلی توانایی انجام و پیشبرد پروژه های بزرگ صنعتی را دارند.