احمد فرخ فال سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه علمیه استان قم گفت: در سال تحصیلی آینده کلاس‌های آموزش زبان عربی با حضور هزار و ۲۰۰ نفر از طلبه‌های حوزه قم و طلبه‌های پایه دو مدارس علمیه کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فرخ‌فال روز پنجشنبه در اجلاس اساتید مدارس علمیه سطح یک استان قم که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، اظهار داشت: همان گونه که امام صادق(ع) فرمودند اساس کار حوزه‌های علمیه تعلیم، تعلم و عمل به شریعت برای خداست.

وی تصریح کرد: این نکته مهمی که از ویژگی حوزه‌های علمیه است باید همواره مورد نظر همه ما در تعلیم و تربیت طلبه‌ها باشد.

مدیر حوزه علمیه استان قم با اشاره به تصویب نظام آموزشی سطح یک حوزه توسط شورای عالی حوزه‌های علمیه اظهار کرد: این نظام جدید در سال‌ گذشته به تصویب رسیده و در تعدادی از مدارس علمیه به صورت آزمایشی اجرا شد.

حجت‌الاسلام فرخ‌فال تاکید کرد که نظام آموزشی سطح یک حوزه در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ در بیش از ۱۰۰ مدرسه علمیه کشور عملیاتی خواهد شد.

وی این طرح را پیشگام تحول عظیم در حوزه علمیه توصیف کرد که مورد توجه مراجع تقلید و مقام معظم رهبری خواهد بود.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین آموزش زبان عربی را یکی از برنامه‌های جدی حوزه‌های علمیه بیان کرد و گفت: آموزش زبان عربی یک نقص جدی در حوزه‌های علمیه بود و ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی احساس می‌شد، بنابراین در تابستان سال گذشته، جریان آموزش زبان عربی آغاز شد.

حجت‌الاسلام فرخ فال تاکید کرد: این طرح در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ با یک شعاع وسیع‌تر و با حضور بیش از هزار و ۲۰۰ نفر در حوزه علمیه قم و طلبه‌های پایه دو مدارس علمیه سراسر کشور اجرا می‌شود.