IMG_mm0056[1]_jpg.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون اداری و مالی وزیر علوم تاکید کرد: وزارت علوم در دوره جدید توجه ویژه‌ای به نظارت و سیاست‌گذاری‌های کلان طرح‌های عمرانی دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر “محمدحسین امید” در مراسم افتتاح اولین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی که به میزبانی دانشگاه یزد طی دو روز برگزار می‌شود، با اشاره به یک نوع ضعف و بی‌هویتی در بعضی از معماری فضاهای دانشگاهی کشور، گفت: با توجه به این که دانشگاه یزد نسبت به دیگر دانشگاه‌ها از نظر معماری فضایی، بهتر عمل کرده بود، تصمیم گرفته شد که اولین همایش به میزبانی دانشگاه یزد برگزار شود.

وی با اشاره به قدمتی که در معماری شهر و دانشگاه یزد، افزود: پس از بررسی دانشگاه‌های متفاوت بهترین مکان برای برگزاری اولین همایش دانشگاه یزد بود که می‌تواند بخشی از اهداف ما را بپوشاند.

معاون اداری و مالی وزیر علوم گفت: وزارت علوم در دوره جدید توجه ویژه‌ای به نظارت و سیاست‌گذاری‌های کلان طرح‌های عمرانی از جمله مدیریت ساختمان، انرژی‌های تجدیدپذیر، معماری و منظر فضاهای دانشگاهی دارد.

دکتر امید در ادامه از تشکیل دبیرخانه دائمی این همایش در دانشگاه یزد خبر داد و افزود: آیین‌نامه طراحی فضاهای دانشگاهی نیز در ادامه این همایش تدوین خواهد شد.

دکتر “سعید سمنانیان” معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز در این مراسم به تبیین سیاست‌ها و برنامه این سازمان در ارتباط با طرح‌های توسعه دانشگاه‌ها پرداخت.

در ادامه هم دکتر “پیروز حناچی” معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی نیز در سخنانی بر لزوم هماهنگی طرح‌های جامع دانشگاهی با طرح‌های توسعه و عمران تأکید کرد.

دکتر “مهرالله رخشانی‌مهر” مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم دیگر سخنران مراسم افتتاحیه بود که به بیان سیاست‌ها و برنامه‌های در دست انجام دفتر طرح‌های عمرانی این وزارت‌خانه پرداخت.

برچسب ها :