1463024723500_download.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد از برگزاری مراسم نکوداشتی به منظور تقدیر از نیم قرن تلاش علمی و فرهنگی استاد “عبدالعظیم پویا” در هفته آینده خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر “عباس کلانتری” در مورد این خبر گفت: استاد “عبدالعظیم پویا”، محقق، نویسنده و کارشناس حوزه میراث فرهنگی بیش از هر محقق و پژوهشگر فرهنگی در احیای تاریخ و میراث استان به ویژه شهرستان میبد کوشیده است.

وی با اشاره به سابقه طولانی استاد پویا در عرصه خدمات فرهنگی، افزود: “عبدالعظیم پویا” با انتشار بیش از ده‌ها جلد کتاب و صدها مقاله و یادداشت، نقش کم‌نظیری در معرفی داشته‌های فرهنگی دیار یزد ایفا کرده و در روزگاری که کمتر کسی در فکر پاسداری و نگهداری میراث فرهنگی بود، وی به تنهایی بار سنگین مسئولیت نگاهبانی از میراث ارزشمند فرهنگی را برعهده گرفت و با ثبت و ضبط و تدوین میراث ماندگار تاریخی این سرزمین و مقاومت در برابر تخریب و نابودی آنها، حق بزرگی به گردن فرهنگ و تاریخ این دیار کویری دارد .

رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد خاطرنشان کرد: در همین راستا و به اهتمام صاحبنظران و اهالی فرهنگ، در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه در دانشگاه آیت الله حائری میبد، مراسم نکوداشتی به منظور پاسداشت خدمات بی‌شائبه استاد فرزانه “عبدالعظیم پویا” برپا خواهد شد.

وی از چاپ کتاب سیمای باستانی میبد یکی از آثار برجسته استاد پویا توسط دانشگاه آیت الله حائری نام برد و افزود: رونمایی از این کتاب از جمله برنامه‌های این نکوداشت است.

کلانتری در پایان نیز حضور اساتید و بزرگان فرهنگی نظیر دکتر دادبه، دکتر موسوی گرمارودی، دکتر مجتبایی و غیره در این مراسم را نیز یادآور شد.

برچسب ها :