1461334923266_isna (9 of 21).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: حفاظت از محیط زیست یک مسأله عمومی است و کانون های دانشجویی نیز نقش بسزایی در حفظ محیط زیست دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه لرستان فریدون رحیم زاده درجلسه پرسش و پاسخ سومین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست با بیان این مطلب گفت: محیط زیست بحث آگاهی، فرهنگ و گفتمان است که باید از دانشگاه به بیرون برود. زیرا دانشگاه نهادی علمی است که باید بالا دست همه باشد و بر همین اساس دانشجوها و کانون های دانشجویی می‌توانند نقش بسزایی در حفظ محیط زیست داشته باشند.

رحیم زاده تاکید کرد:‌حفاظت از محیط زیست یک مسأله عمومی است و تا زمانی که بخواهیم این حفاظت را سازمان محیط زیست به تنهایی بر عهده بگیرد، راه به جایی نخواهیم برد.

مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با اشاره به صحبتهای یکی از دانشجویان حامی محیط زیست که معتقد بود باید تعداد همایش‌ها کم شوند و بیشتر تمرکز را در حوزه اجرا بگذاریم، گفت:‌همایش های این چنینی هویت دار هستند و کسانی که دغدغه محیط زیست دارند در چنین مکانی هایی به راحتی به تبادل نظر می پردازند.بنابراین این همایش ها در حفظ و حراست از محیط زیست قطعا تاثیرگذار است.

وی افزود:‌به نظر من در مسائل محیط زیست حرف های کمی بیان می‌شود و بهتر است صحبت‌ها و ایده‌های زیست محیطی در سطح کشور بیشتر بیان شود و همایش های دانشجویی نیز در این زمینه بسیار موثر هستند.

مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، در پایان با بیان اینکه تنوع بخشی در حوزه فرهنگی و دوری جستن از کلیشه که یکی از مهمترین اهداف ماست افزود:‌ در خیلی از برنامه‌های حوزه فرهنگی با بحران مخاطب مواجه هستیم اما چنین برنامه های محیط زیستی مخاطب زیادی دارد.