1450521682748_hamid amlashi -7.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  پنجمین دوره مناظرات دانشجویی دانشگاهیان استان به همت جهاددانشگاهی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، مسابقات مناظره دانشجویی در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی آغاز شد و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

این مناظرات با شرکت دوتیم در هر موضوع صورت می‌گیرد که در اولین روز ۱۰تیم مناظره کننده با ۵ گزاره کار خود را آغاز کردند.

در این مسابقات دو گروه “بصیرت” از دانشگاه علوم پزشکی و “شهید رجایی” از دانشگاه فرهنگیان با موضوع “حکومت می‌تواند در برخی مواقع به منظور حفظ مصلحت از قوانین تخطی کند” به ارائه‌ی نظرات موافق و مخالف خود پرداختند.

در این موضوع سینا حسین‌پور و قاسم قاسم‌نیا از دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی در حوزه‌ مخالف و راضیه علی‌پور و فائزه نعمتی فر در حوزه‌ موافق نظرات خود را مطرح کردند که در پایان تیم موافق با کسب ۵۸۳ امتیاز موفق شد تیم دانشگاه علوم پزشکی را شکست دهد.

موضوع مناظره‌ دوم “شعار مرگ بر … (کشورهای مشروع)، جایگاه دیپلماسی ایران را در نظام بین‌الملل تضعیف می‌نماید” بود که در این موضوع نیز گروه “اتاق آسمان” از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با حضور مصطفی کریمی و محمدرضا کلهرتوانستند با کسب ۵۰۳ امتیاز در حوزه‌ موافق در مقابل گروه “مرصاد” از دانشگاه علوم پزشکی با حضور مریم معصومی و مهدیه صفاری به برتری برسند.

در مناظره‌ سوم با موضوع “پایبندی به قانون بد، بهتر از بی‌قانونی است” گروه “حقیقت” از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با حضور محمدرضا امامقلی و محسن‌اکبرشاهی و کسب ۴۵۹٫۵ امتیاز توانست گروه “حق‌جو” از دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا را با حضور جواد میرزائیان و علی فرهناک که ۴۵۰ امتیاز کسب کرده بودند و در حوزه‌ی مخالف قرار داشتند شکست داد.

موضوع دیگری که در این جلسه مورد مناظره قرار گرفت “روابط عاشقانه پیش از ازدواج به انتخاب همسر مناسب در آینده لطمه می‌زند” بود که رقیه کریمی و مجید ربیعی در قالب گروه “شهید حجت اسدی” از دانشگاه فرهنگیان با کسب امتیاز ۴۶۵ در حوزه‌ی موافق توانستند رقیبان خود علی افضلی و محدثه موئینی با عنوان گروه”رایان” از دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا را شکست دهند.

موضوع آخری که در این جلسه مورد مناظره قرار گرفت “ملاحظات سیاسی قوه قضائیه عامل اصلی فساد است” بود که در این گروه “شهید شاه‌محمدی” از دانشگاه فرهنگیان با حضور سیمین یونسی و مهران نجفی با کسب ۳ امتیاز بیشتر توانست گروه “پنج” از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با حضور مجتبی بختیاری و محمد شعبانعلی را که در حوزه‌ی مخالف قرار داشت را شکست دهد.