سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه الزهرا گفت: در جهت بالا بردن بار علمی بانوان ورزشکار دانشجو به آن ها بورس اعطا می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، انسیه خزعلی رییس دانشگاه الزهرا در نخستین جشنواره روز بین المللی دانشگاه الزهرا که عصر امروز در تالار خوارزمی برگزار شد،با اشاره به حرکت رو به جلو این دانشگاه به سمت بین المللی شدن اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی این دانشگاه تعامل بیشتر با دانشگاه های خارج از کشور بوده تا با شناسایی توانایی های بانوان دانشجو آنها را جذب این دانشگاه کنند.
وی ادامه داد: اعزام دانشجو به خارج از کشور و انجام پروژه های مشترک با دانشجویان خارجی از دیگر اهداف بین المللی شدن دانشگاه الزهرا است.
رئیس دانشگاه الزهرا ادامه داد: بین المللی شدن دانشگاه با محوریت علمی و فرهنگی یک مسئله بسیار با اهمیت است و این دانشگاه سعی در توسعه روابط علمی و فرهنگی با سایر دانشگاه های دنیا دارد.
وی یادآور شد: در بخش تربیت بدنی ۱۲ نفر از دانشجویان این دانشگاه به مقام های مختلفی دست پیدا کردند که این خود نشان دهنده توانایی های بالای بانوان دانشجو در حوزه ورزش است.
خزعلی در پایان گفت: دانشگاه الزهرا به قهرمان های ورزشی در هر رشته ای بورسیه اهدا می کند تا با فراگیری علم توانایی آن ها در زمینه های مختلف افزایش پیدا کند.
حمایت وزارت علوم از دانشگاه جامع الزهرا
در ادامه مراسم سالار آملی معاون دفتر همکاری های بین المللی وزارت علوم گفت: بین المللی شدن دانشگاه ها یک واقعیت است که در دنیای خارج این مسئله بروز کرده و دانشجویان داخل برای رشد و ترقی باید خود را وفق دهند.
وی ادامه داد: مسئله جهانی شدن یک واقعیت است و برگشت ناپذیر بوده و اگر دانشگاهی نتواند با جهانی شدن خود را تطبیق دهد به بالندگی و رشد علمی – فرهنگی دست نمی یابد.
آملی در پایان گفت: من امیدوارم دانشگاه الزهرا بتواند مسیر رشد و ترقی طی کند و وزارت علوم در حد توانش از این دانشگاه جامع حمایت می کند.