6-4.jpeg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی گفت: در جهاد دانشگاهی رئیس و مرئوس نداریم، بلکه با اقدامات تیمی و جهادی کارها پیش می‌رود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سید سعید هاشمی در مراسم تکریم و معارفه سرپرستان جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: انقلابی و فرهنگی بودن از تفاوت‌های جهاد دانشگاهی با سایر مراکز علمی و فرهنگی است و انتظار از جهاد دانشگاهی داشتن نگاه فرهنگی و علمی است.

وی با اشاره به اینکه داشتن همت و ایثارگری مضاعف از تفاوت های مجموعه جهاددانشگاهی است، تصریح کرد: برخی آسیب هایی که جهاد دانشگاهی دارد به این علت است که دیدگاه کارمندی متاسفانه در این نهاد انقلابی روز به روز بیشتر می شود. ایثار و گذشت نسبت به همدیگر، همدلی و صمیمیت، صبوری و حوصله و حفظ حرمت‌ها فرهنگ جهادی را می‌سازد.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: در جهاد دانشگاهی باید همه اعضا با حفظ حرمت‌ها و حریم‌ها بر کارها و فعالیت‌ها نظارت داشته باشند، البته این کار مهم و سنگینی است.

هاشمی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به دور از مسائل سیاسی بوده است و با دولت های مختلف کار کرده، چراکه نظام این مساله را از ما خواسته است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی از دعواهای سیاسی دور بوده و یکی از عواملی که این نهاد انقلابی توانسته طی ۳۴ سال گذشته دوام بیاورد، همین مساله بوده است.

هاشمی با اشاره به تغییر مدیریت‌ها در جهاد دانشگاهی تاکید کرد: در انتصابات این نهاد دستوری کار نمی‌کنیم و سعی در مشورت گرفتن از اعضای واحدها داریم و تغییرات بر اساس فرآیندها و شاخص‌هایی انجام می شوند که قطعا عده ای مخالف و عده ای موافق هستند.

وی گفت: در جهاد دانشگاهی رئیس و مرئوس نداریم بلکه باید با اقدامات تیمی و جهادی کارها را پیش ببریم و با کنار گذاشتن اختلاف ها برای اهداف جهاد در یک مسیر حرکت کنیم و در صورتی که برخی ها همراهی نکنند، کارشکنی کرده اند.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی افزود: روزی که جهاد دانشگاهی همچون سیستم اداری و دولتی شود، روز مرگ این نهاد انقلابی است. اگر جهاد دانشگاهی کاملا دولتی شود دیگر از بین خواهد رفت.

هاشمی با اشاره به اینکه برنامه پنجم جهاد دانشگاهی رو به اتمام است، اضافه کرد: امیدواریم با اجرای برنامه ششم این نهاد، کارها و اقدامات خوبی در جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد انجام شود.

همچنین مهندس شمس الله رشیدی، سرپرست سابق جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: اجرای طرح آماری حمل و نقل و پایانه ها، طرح خوشه های دستبافته‌های استان با مبلغ ۱۴۴ میلیون تومان انجام شد.

وی افزود: هم اکنون در مرکز علمی کاربردی این نهاد ۱۲۵۰ دانشجو در دو مقطع کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

رشیدی بیان کرد: ۱۴۹۲ کارآموز در سال ۹۳ در دوره های آموزشی کوتاه مدت این نهاد شرکت کرده بودند که این تعداد در سال ۹۴ به ۲۰۷۲ نفر رسید.

سرپرست سابق جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی که خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و خبرگزاری ایکنا فعال هستند، ۳۶۶۸ خبر طی سال ۹۳ از ایسنا ارسال شد که این تعداد در سال ۹۴ به ۴۸۴۶ خبر رسید.

وی اضافه کرد: ادعا نمی کنم که خوب کار کرده ام و قطعا جا برای کار بسیار است و تنها از ۱۰ درصد ظرفیت واحد استفاده شده؛ اما با توجه به مسایل و مشکلاتی که وجود داشت خوب کار شده است.

دکتر محمد سبحانی، سرپرست جدید جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در جهاد دانشگاهی مدیریت نداریم بلکه رهبری داریم.

وی ضمن تقدیر از رؤسای قبلی این نهاد، افزود: در زمان مدیریت‌های قبلی هر چه بود، گذشت و تمام شد و باید هم اکنون دوباره کار، فعالیت و تلاش را آغاز کنیم. من شعار نمی‌دهم و در آینده ثابت خواهد شد. همه اعضای این واحد باید با همدلی و تعامل برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد و انجام وظایف محوله تلاش و از حاشیه‌ها دوری کنیم.

سبحانی تصریح کرد: اگر بخواهیم توسعه پیدا کنیم و از محرومیت خارج شویم باید هم کلام، متحد، به دور از حواشی و با سعه صدر کار کنیم و از حذف کردن همدیگر خودداری کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در پایان این مراسم طی حکمی از سوی دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی، دکتر محمد سبحانی به عنوان سرپرست جدید جهاد دانشگاهی واحد استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات مهندس شمس الله رشیدی، سرپرست قبلی تقدیر شد.