maghale.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر دومین همایش ملی مکانیزاسیون و فناوری‌های نوین کشاورزی از ارائه ۱۴۴ مقاله به‌ صورت شفاهی و پوستر طی دو روز برگزاری این همایش خبر داد.

محمد‌امین آسودار در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به برگزاری دومین همایش ملی مکانیزاسیون و فناوری‌های نوین در کشاورزی، طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت‌ ماه) در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان، اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش ایجاد نوآوری در کشاورزی و کمک به جایگزینی فناوری در کشاورزی است که به جایگزینی فناوری‌های جدید در کشاورزی کمک می‌کند.

وی افزود: حدود ۱۶۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد ۱۴۴ مقاله پذیرش شدند؛ از مجموع مقالات پذیرش‌ شده ۴۳ مقاله به‌صورت شفاهی و ۱۰۱ مقاله به‌صورت پوستر طی ۲ روز برگزاری همایش ارائه می‌شوند.

آسودار در خصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: جایگزین‌ کردن ماشین‌های موجود با فناوری‌های جدید، حذف گاوآهن‌های برگردان‌دار و ماشین‌های آب مصرف از کشاورزی، کشاورزی حفاظتی، تبیین جایگاه مکانیزاسیون در کشاورزی پایدار، شیلات، آبزیان، امور دام و فرآورده‌های دامی، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری، اقتصاد کشاورزی و تولید اقتصادی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد علمی است.

دبیر دومین همایش ملی مکانیزاسیون و فناوری‌های نوین کشاورزی تصریح کرد: قصد داریم این همایش را هر ساله در سطح کشور برگزار کنیم و به‌دنبال آن هستیم که هر سال نوآوری‌های بیشتر و بهتری ارائه شود.

وی با بیان این‌ که امسال نوآوری‌های بیشتری در همایش ارائه شد، گفت: برگزاری کارگاه آموزشی استفاده از پهپاد سمپاش برای نخل‌ها، ارائه روش‌های کاهش مصرف آب در کشاورزی و تبیین نوآوری‌هایی که ما را به سمت کشاورزی حفاظتی می‌برند، از جمله نوآوری‌های ارائه شده در این همایش هستند.