1430479694599_HEMMAT KHAHI-8.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  نخستین مسابقه سراسری برنامه‌نویسی ACM با حضور ۴۱ تیم از سراسر کشور در دانشگاه پیام نور بابل برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، نخستین مسابقه سراسری برنامه‌نویسی با حضور ۲۳ تیم از دانشگاه‌های پیام نور و دیگر دانشگاه‌های سراسر کشور از استان‌های مرکزی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همدان، ایلام، اصفهان، فارس، بوشهر و آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

اسدالله دیوسالار رئیس دانشگاه پیام نور استان مازندران در این مراسم با اشاره به شعار سال به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم در این عرصه نقش تولید است که در سراسر جهان، در حال حاضر تولید نرم‌افزار از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی تولید و تقویت برنامه‌نویسی را از رویکردهای اساسی اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: برگزاری نخستین دوره مسابقات در کشور از سوی دانشگاه پیام نور می‌تواند سنجش خوبی از ظرفیت‌های دانشجویان در این زمینه باشد.

دیوسالار گفت: ارتقای مهارت‌های گروهی، توان حل مسئله و تقویت برنامه‌نویسی از دیگر اهداف برگزاری این دوره از مسابقات است.

مجید ضماهنی مدیرکل امور دانشجویان دانشگاه پیام نور کشور نیز نقش چنین مسابقاتی را کمک به شناسایی و جذب استعدادها دانست و خاطرنشان کرد: هویت بخشی در زمینه برنامه‌نویسی و ارتباط دانشگاه با صنعت می‌تواند بخش مهمی از اهداف این مسابقات باشد.

وی کسب ۱۲۹ مدال طلا، نقره و برنز را از دستاوردهای خوب دانشجویان پیام نور کشور دانست و تصریح کرد: معاونت فرهنگی و دانشجویی همواره از دانشجویان خلاق حمایت می‌کند تا دانشجویان بتوانند در سطح مجامع بین‌المللی نیز به خوبی ظاهر شوند.

سیدسعید میرکمالی دبیر علمی نخستین مسابقات ACM در دانشگاه پیام نور بابل نیز مسابقات ACM را به المپیک این رشته تشبیه و اظهار کرد: برای آمادگی مسابقات جهانی برخی مسابقات در سطح منطقه برگزار می‌شود تا ظرفیت‌های خوبی از آن شناسایی شود.

وی تصریح کرد: زبان سوالات در این مسابقات انگلیسی است و مسائلی که در این پرسش‌ها طراحی شد از مسائل ریاضی است.

میرکمالی با اشاره به اینکه ۹ پرسش در این مسابقات مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: طراحی پرسش‌ها از سوی تیم‌های داوری و کمیته علمی بررسی و تست گرفته شده است.

وی با بیان اینکه شرکت ایزایران آمادگی جذب ۱۲ نفر از برترین‌های این مسابقات را دارد، گفت: ۲۳ تیم از ۴۱ تیم راه یافته به این مسابقات از دانشگاه پیام نور است که حضور ۲ تیم از دانشگاه امیرکبیر، دو تیم از دانشگاه علوم و فنون مازندران، ۲ تیم از دانشگاه صنعتی شیراز و ۱ تیم از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل سطح رقابت در این دوره از مسابقات را افزایش داده است.