1437283404393_14-1-14-181133hamidreza dastjerdi-1-135.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر از بازدید هیات عالی بنگلادشی از این دانشگاه خبر داد و گفت: این هیات متشکل از نمایندگان پارلمان بنگلادش و اتاق بازرگانی این کشور بوده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکترمالک نادری با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه در کشور بنگلادش دانشگاه فنی وجود ندارد، بنابراین در این بازدید مسؤولان کشور بنگلادش خواهان کمک دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای راه‌اندازی دانشگاه فنی در این کشور بودند.

وی افزود: همچنین این هیات با بازدید از دستاوردهای علمی و آموزشی دانشگاه تاکید داشتند تا در حوزه‌های ماهواره، مهندسی پزشکی و غیره با دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری کنند.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: قرار است مسؤولان کشور بنگلادش سفر دیگری به این دانشگاه داشته باشند و علاوه بر بازدید مجدد از دانشگاه نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اقدام کنند.

نادری اضافه کرد: ایران جزء کشورهای پیشرفته آسیا بشمار می‌رود، بنابراین می‌تواند از این ظرفیت و پتانسیل و توانایی علمی برای همکاری با دیگر کشورهای آسیایی استفاده کند.