erfan khoshkhoo (8 of 39).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  جشن ازدواج ۴۵ زوج از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان با حضور مسئولان، دانشجویان و خانواده‌های آنان در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک حلول ماه شعبان گفت: بحث ازدواج دانشجویی یکی از برنامه‌ها و طرح‌های مجموعه دفتر نهاد رهبری است که کمترین مشکلات را به همراه داشته است و خدا را شاکریم که در چنین ماه مبارکی سعادت برگزاری جشن ازدواج دانشجویی بار دیگر نصیب ما شد.

حجت الاسلام و المسلمین عارضی افزود: بر اساس فرموده‌های قرآن مرد مظهر جلال خدا و حافظ و نگهدار کانون خانواده و زن نیز همچون گلی خوشبوست که مظهر جمال و الطاف خداوندی است.

وی عنوان کرد: پیامبر عظیم الشأن ما نیز فرمودند: هیچ بنایی نزد خداوند محبوبتر و ارجمندتر از ازدواج نیست، ازدواج سنت من است و هرکس از سنت من روی برگرداند از من دور می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: دینداری، امانتداری، وفاداری، ابراز محبت، پایبند و متعهد بودن به یکدیگر از جمله حق و حقوقی است که زوجین بر گردن یکدیگر دارند.

وی خاطرنشان کرد: تشویق جوانان به ازدواج، پرهیز از هزینه‌های گزاف، فرهنگ سازی ازدواج آگاهانه و آسان بین دانشجویان، گسترش فرهنگ عفاف، افزایش سطح شناخت و آگاهی در انتخاب همسر، شیوه‌های تشکیل زندگی موفق، اصلاح نگرش اشتباه نسبت به ازدواج و تلاش در راستای پایداری ازدواج از مهمترین اهداف تشکیل مراسم ازدواج دانشجویی و قدم نهادن در راه ترویج این سنت در بین دانشجویان است.

اجرای موسیقی، مسابقه، برنامه‌های متنوع و شاد و اهداء هدیه به ۴۵ زوج دانشجو از طرف ریاست دانشگاه و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.