1457440098789_expert.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  نرم‏ افزار ایرانی مدیریت فرایندهای کسب‏ و ‏کار (BPMS) که توسط محققان یک شرکت دانش بنیان طراحی شده موفق به دریافت گواهی‏نامه بین‏ المللی از معتبرترین شرکت‏های ارزیابی نرم‏ افزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، شرکت Technology Evaluation Centers) TEC) کانادا با بررسی امکانات و قابلیت‏های این نرم افزار (شاتو) که حاصل هفت سال تلاش و همت متخصصان و مدیران ایرانی است، این نرم افزار را واجد شرایط اعطای این گواهینامه شناخت.

فرهاد الیشائی، مدیر عامل هلدینگ شماران با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: این گواهی‏نامه برای اولین بار به یک شرکت ایرانی تعلق می‏ گیرد و پیش از این نیز شرکت‏ های بزرگ بین‏ المللی مانند Bizagi و فوجیتسو(Fujitsu) موفق به دریافت این گواهی‏نامه برای نرم‏ افزار مدیریت فرایندهای کسب‏ و‏ کار شده‏ اند.

در گزارش شرکت TEC کانادا ذکر شده است: شاتو راهکاری قدرتمند و کامل برای سازمان‏هایی که به دنبال بهبود بهره‏ وری فرایندهای کسب‏ و‏کار خود هستند ارایه می‏ دهد. سازمان‏ها با بهره‏ گیری بیش از ۱۰۰ قابلیت متنوع در نرم‏ افزار شاتو امکانات بی‏ نظیری به دست می‏ آورند. شاتو با معماری سرویس گرا (SOA) به سادگی امکان یکپارچگی با نرم‏ افزارهای دیگر را فراهم می کند. این نرم‏ افزار دارای قابلیت‏ های کاربردی مفید و قابل اتکا است.

نرم‏ افزار مدیریت فرایندهای کسب‏ و‏کار شاتو با نرم‏ افزارهای مدیریت مستندات(DMS) ، اتوماسیون اداری، آرشیو مدارک، داشبورد مدیریتی و نرم‏ افزارهای کاربردی دیگر کاملا یکپارچه بوده و به همین سبب نیازهای سازمان‏ های بزرگ و متوسط را به خوبی پاسخ می‏ دهد. این نرم‏ افزار با پیاده‌سازی استانداردهای BPMN2 قابلیت پیاده‌سازی انواع فرآیندهای استاندارد را دارا است و با سفارش مشتریان نیز قابل توسعه و تکمیل است.

پویا الیشائی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان سازنده این نرم افزار خاطر نشان کرد: شرکت‏ها و سازمان‏های بزرگ و متوسطی که دارای پیچیدگی‏ های اطلاعاتی بوده و دارای ویژگی‏ های منحصر‏به‏ فرد هستند به یاری نرم‏ افزار ایرانی شاتو می توانند به سهولت تمام فرآیندهای خود را بازمهندسی و بهبود بخشیده و سازمان را بهره‏ ور کنند.

علاوه بر آن نرم‏ افزار شاتو برای سایر شرکت‏های نرم‏ افزاری که راهکارهای برنامه‏ ریزی منابع سازمان(ERP) تولید می‏ کنند به عنوان زیرساخت و بستر مطمئن و کم هزینه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مهم‏ترین نرم ‏افزارBPM خارجی که در ایران به صورت غیرمجاز و غیر قانونی به فروش می‏ رسد مربوط به شرکت بیزجی است که به‌دلیل تحریم‌ها هیچ گونه نمایندگی و پشتیبانی رسمی در ایران ندارد. نرم افزار ایرانی به ‏طور کامل قابل رقابت با محصولات سطح اول جهان بوده و می‏ تواند به خوبی جایگزین آن‏ها شود.

به گفته طراحان در صورتی که این نرم‏ افزار مورد حمایت سازمان‏های مرتبط قرار گیرد و مطابق مصوبات دولت سازمان‏هایی که از بودجه عمومی‏ استفاده می‏ کنند از خرید نرم‏ افزارBPM خارجی و قفل شکسته خودداری کنند صرفه‏ جویی ارزی فراوانی برای کشور به ارمغان خواهد آورد.