1462869212043_Untitled.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  کتاب “منسوجات صنعتی” تالیف محققان جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر برای اولین بار روانه بازار کتاب شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، کتاب منسوجات صنعتی تألیف دکتر مهدی ورسه‏ای، مهندس ریحانه میرخانی، مهندس حمید رضا علی بابایی و مهندس سیده فرخ شکرآبی که مشتمل بر پنج فصل با موضوعات: معرفی کلی منسوجات صنعتی؛ منسوجات با کاربرد در مهندسی عمران و ساختمان،؛ منسوجات مورد استفاده در انواع فیلترها، منسوجات مورد استفاده در صنعت کشاورزی و منسوجات پزشکی است. همزمان با بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (شهر آفتاب) روانه بازار کتاب شد.

دکتر ورسه‌ای در این زمینه گفت: این کتاب حاصل تحقیقات فناورانه محققان گروه تحقیقاتی مهندسی نساجی جهاددانشگاهی است که دنیای در حال توسعه کاربرد منسوجات به شکل‏‌های گوناگون اعم از الیاف، نخ و پارچه را در صنایع مختلف برای اولین بار در کشور معرفی می‏‌کند زیرا امروز علاوه بر کاربردهای متداول منسوجات به عنوان پوشاک، استفاده از منسوجات در سایر صنایع به عنوان محصولی با کارکرد و عملکرد بالا در دنیا، در حال توسعه و پیشرفت است. همچنین به دلیل ارزش افزوده بالای منسوجات صنعتی در مقایسه با منسوجات متداول، اهمیت ورود به این حوزه برای تولیدکنندگان محصولات نساجی دارای توجیه اقتصادی است.

این عضو هیات علمی دانشگاه در پایان افزود: امروزه محققان دنیا در تلاش هستند تا با تغییر ماهیت یا کارکرد مواد و کالاها، کاربردهای جدیدی از آن را برای بشر فراهم کنند تا علاوه بر تسهیل در فرآیندهای تولید، عملکردها نیز افزایش یافته و این خود باعث افزایش راندمان و کیفیت محصولات و کاهش هزینه‌ها در صنایع مختلف می‏‌شود.