سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی به مناسبت هفته خوابگاه‌ها گفت: خانه های دانشجویی فقط خوابگاه نیستند، بلکه مکانی برای یادگیری و استفاده از تجربیات دیگران است.

 

حسین سلیمی بجستانی معاون دانشجویی دانشگاه  در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص هفته خوابگاه‌ها، گفت: در دانشگاه علامه طباطبایی ۳۰۰۰ نفر دانشجوی خوابگاهی دارد که در شش خوابگاه پسرانه و سه خوابگاه دخترانه مستقر هستند.

وی متمرکز نبودن خوابگاه های دانشگاه علامه طباطبایی  را وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه ها دانست  و افزود: مراسم هفته خوابگاه ها شاید یکی از بهترین مراسمی است که در طول سال برگزار می شود چرا که اهمیت زندگی خوابگاهی، همراهی و مشارکت را به نحوی یادآوری می کند.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص اهداف و برنامه های این هفته که از هفدهم اردیبهشت در خوابگاه های بزرگ دانشجویی آغاز شده است، گفت : خانه های دانشجویی فقط خوابگاه نیستند بلکه مکانی برای تجربیات و یادگیری است که در زندگی انسان تاثیر به سزایی دارد.  در واقع محیط خوابگاه یک “کانون یادگیری غیر رسمی” و نه صرفا “محیط خواب” است.
 
وی اذعان داشت: یکی از استراتژی های مهم ما در زندگی خوابگاه توجه به موضوع بهداشت و نظافت است چرا که یک فضای خوب و منظم می تواند روح خوبی به اعضای اتاق بدهد و خوابگاه محل تغییر رفتاراست. به علاوه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم برنامه ای با عنوان انتخاب اتاق برتر بهداشتی را به دانشگاه ها ابلاغ کرده است .
 
 معاون دانشجویی دانشگاه  علامه طباطبایی در خصوص برنامه های تدارک دیده شده برای دانشجویان گفت: برگزاری ایستگاه شادمانی و اجرای تئاتر، مسابقه نمایش طنز، دعوت از دانشجویان موفق به ویژه در زمینه شغلی و کاریابی، مسابقه ویژگی هم اتاقی خوب، جشنواره  غذای سالم محلی، جشن تولد دانشجویان و نیزبرگزاری گلگشت طبیعت گردی در پارک بهاری تهران از برنامه های هفته خوابگاه های است.

وی افزود: از دیگر برنامه ها پخش و نقد و بررسی فیلم و برگزاری کارگاه های مختلف از جمله اشتغال، ازدواج و غیره با حضور کارشناسان و افراد موفق در خوابگاه های دانشجویی است.
 
سلیمی بجستانی  در پایان یاد آور شد: محیط خانه دانشجویی، محیطی برای ارتباطات غیر رسمی است که با وجود نبودن سرفصل های مشترک بین اعضای یک اتاق، رفته رفته آنها علایق مشترک  و رفتارهایی را پیدا می کنند که به شخصیت آنها کمک خواهد کرد تا بتوانند در زمینه های مختلف فردی و اجتماعی دارای قدرت خلاقیت، فکرسازی و نوآوری شوند.