جشنواره ملل سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دومین جشنواره فرهنگ ملل با حضور نمایندگان کنسولگری‌های کشورهای همسایه و همچنین با حضور بیش از هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمد کافی در این جشنواره با اشاره به این نکته که دانشگاه فردوسی مشهد دومین دانشگاهی است که اقدام به برگزاری جشنواره فرهنگ ملل کرده است، گفت: دانشجویان ۱۸ کشور در این جشنواره حضور دارند.

وی با بیان اینکه علاوه بر دانشجویان ایرانی از ۱۷ ملیت دیگر نیز در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، افزود: رسالت این دانشگاه به عنوان یک مرکز بین المللی ایجاد همگرایی، دوستی برای برقراری رابطه با دیگر کشورهای جهان به ویژه کشورهای همسایه است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بر نقش پر رنگ کشورهای همسایه در رشد و اعتلای تمدن بشری و اعتلای علمی جهان تاکید و گفت: همان گونه که شاهد هستید بسیاری پیامبران بزرگ در این منطقه جغرافیایی مبعوث و بسیاری از کشفیات بسیار بزرگ علمی نیز در این منطقه از جهان اتفاق افتاده است.

کافی افزود: خانواده دانشگاه فردوسی مشهد متشکل از ۱۸ ملیت است که تمامی این دانشجویان در اداره امور دانشگاه مشارکت گسترده دارند.