کنکورسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها معروف به (قانون حذف کنکور) باز هم در صحن علنی مجلس متوقف ماند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را به دلیل باقی ماندن ابهامات آن، باز هم به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع دادند.

بر اساس ماده واحده این طرح که هفته گذشته به صحن علنی مجلس آمده بود، تعریف جدید و شفاف‌تری از موضوع «سوابق تحصیلی» ارائه می‌شود تا برای اعمال آن در کنکور و پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌ها اجرا شود.

هفته گذشته به دلیل وجود چند ابهام، طرح به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شد و امروز بعد از اصلاحات صورت گرفته به صحن علنی مجل آمد، اما به دلیل باقی ماندن ابهامات، اصلاحیه طرح به صورت یکجا به کمیسیون آموزش و تحقیقات بازگردانده شد.

در این اصلاحیه سابقه تحصیلی به این صورت تعریف شده است: نمرات تعدادی از دروس دوره متوسط دوم (پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم) و پیش‌دانشگاهی است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه‌گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شده و به تدریج تعداد دروس مرتبط در هر گروه آزمایشی به کل ادوار مذکور تعمیم می‌یابد.