1408427455591_Alzahra29.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان همدان گفت: ۸۷ درصد از فارغ‌التحصیلان مراکز علمی کاربردی جذب بازار کار می شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، دکتر “کیانوش بهرهی” در مراسم تقدیر از مدرسین برگزیده دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، با بیان این مطلب تصریح کرد: دانشگاه‌های‌ جامع علمی کاربردی بزرگترین دانشگاه مهارت‌آموزی کشور است که می‌تواند در راستای کارآفرینی، اشتغال و مهارت‌آموزی نقش موثری را ایفا کند.

وی اظهار کرد: دانشگاه‌های علمی کاربردی به عنوان دانشگاه نسل سوم نقش بسیاری در توسعه مهارت کارآفرینی داشته است.

بهرهی با بیان اینکه چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌های مختلف کشور تحصیل می‌کنند، تاکید کرد: هنوز نتوانسته‌ایم نیازهای کشور را برآورده سازیم و متاسفانه فقط به دنبال افزایش کمی دانشگاه‌ها بوده‌ و کیفیت را فراموش کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: عدم توجه به نیاز رشته‌ها و گسترش آن موجب افزایش آمار تحصیلکرده‌های بیکار شده است.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، اعلام کرد: دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی‌وحرفه‌ای این رویکرد را عوض کرد به طوریکه ابتدا نیازسنجی انجام می‌گیرد سپس بر اساس تقاضا و نیاز رشته‌ها را گسترش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌های علمی کاربردی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور فارغ‌التحصیل داشتیم که ۷۸ درصد آنها جذب بازار کار شده‌اند، افزود: بخش مهمی از نیاز دستگاه‌های دولتی هم از دانشگاه‌های علمی کاربردی تشکیل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به رشته‌های منسوخ و فراموش شده اشاره کرد و گفت: باید رشته‌های منسوخ شده را احیا کنیم و در راه کارآفرینی و اشتغال گام برداریم.

بهرهی تصریح کرد: رشته‌هایی مانند سفالگری، سرامیک و گردشگری را باید توسعه دهیم تا به اشتغال و کارآفرینی استان کمک کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گفت: از ۲۶ مدرس برجسته دانشگاه‌های علمی و کاربردی در این مراسم تجلیل می‌شود.

وی افزود: از مراکزی که کمتر از ۵۰۰ دانشجو دارند، یک مدرس، مراکزی که ۵۰۰ تا هزار دانشجو دارند، دو مدرس و از مراکز آموزشی که بیش از هزار دانشجو، سه مدرس برجسته انتخاب شده است.