691.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر بیست و سومین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران از معرفی داروی جدید ام‌اس در این کنگره به متخصصان مغز و اعصاب کشور خبر داد و گفت: این دارو از سوی محققان ایرانی تولید شده و به زودی به بازار داروی کشور عرضه خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر امیررضا عظیمی در آستانه برپایی «بیست و سومین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران» که ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت ماه در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود، با اعلام این خبر اظهار کرد: داروهای خوراکی ام‌اس موجود در بازار برای بیماران موانعی در زمینه نحوه مصرف ونیز عوارض گوارشی ایجاد می‌کرد، در حالی که داروی جدید فاقد این مشکلات است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر داروهای تزریقی ام‌اس نیز دارای عوارضی برای بیماران است که امیدواریم این دارو مشکلات این بیماران را رفع کند.

دبیر بیست و سومین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران با اشاره به اینکه اخیرا سونوگرافی به عنوان یک ابزار تشخیصی در زمینه بیماری‌های عصبی – عضلانی در دنیا مطرح شده است، یادآور شد: در این کنگره قرار است یک پزشک ایرانی از دانشگاه هاروارد در مورد روش‌های تشخیص بیماری‌های اعصاب به کمک سونوگرافی دستاوردهایی را به متخصصان ارائه کند.

وی گفت: در این کنگره همچنین در زمینه جدیدترین درمان‌های صرع و تشنج، بیماری‌های عصبی – عضلانی، سردرد، اختلالات حرکتی از قبیل پارکینسون و اختلالات حافظه به خصوص آلزایمر مطالبی ارائه می‌شود.

دکتر عظیمی از برپایی کارگاه‌های تخصصی همزمان با برپایی این کنگره خبر داد و افزود: برخی درمان‌ها مانند داروهای تزریقی به بیماران دچار اختلالات حرکتی و همچنین درمان‌های جدید سردرد و روش‌های تشخیصی جدید در بیماری‌های عصبی – عضلانی در آنها نیز به متخصصان ارائه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، بیست و سومین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران با هدف ارائه جدیدترین روش‌های تشخیصی و درمانی در حوزه بیماری‌های مغز و اعصاب از سوی انجمن متخصصین مغز و اعصاب ایران و با حضور جمعی از مهمانان خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

مهمانان خارجی در این کنگره شامل متخصصان مغز و اعصاب ایرانی مقیم خارج کشور و نیز پزشکان غیر ایرانی از کشورهای آمریکا، انگلستان، آلمان، دانمارک، فرانسه و یونان هستند.