دانشگاه اصفهانسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – کنفرانس سه جانبه دانشگاه های اصفهان، استراسبورگ فرانسه و فرایبورگ آلمان با هدف توسعه فعالیت های علمی و آموزشی میان این مراکز در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، هوشنگ طالبی در این کنفرانس گفت: فضای تولید دانش با ایجاد آرامش و تامین امنیت محیطی، فکری و ذهنی برای دانشمندان و متفکران فراهم می شود.

وی با بیان اینکه در دنیای کنونی، دانش مرز جغرافیایی و سیاسی نمی شناسد، افزود: دانشمندان را نمی توان در پشت دیوارها و مرزهای کشورها محدود کرد. امروز به لطف پیشرفت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در هر ثانیه از زمان میلیون ها واحد دانش که در سرتاسر دنیا توسط دانشمندان تولید می شود، منتشر می شود.

رئیس دانشگاه اصفهان اضافه کرد: ما معتقدیم علی رغم پیشرفت ها، قسمت اعظم علم مغفول باقی مانده است و در آینده تولید و منتشر می شود.

کمیل طیبی مدیر دفتر هماهنگی های علمی و بین المللی دانشگاه اصفهان گفت: همکاری های دانشگاه اصفهان با دانشگاه های استراسبورگ و فرایبورگ در حوزه های تبادل استاد و دانشجو و فعالیت های علمی بوده است.

وی گفت: قرار است این کنفرانس در سال ۲۰۱۷ در استراسبورگ و در سال ۲۰۱۸ در دانشگاه فرایبورگ برگزار شود.