IMAGE634277418014218750.bmp.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه ایلام و دانشگاه فنی التقنیه الوسطی کشور عراق با حضور روسای دو دانشگاه منعقد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر «محمد علی‌اکبری» – رئیس دانشگاه ایلام در حاشیه‌ی انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار کرد: تبادل دانشجو و کارمند، انجام پژوهش های مشترک و ایجاد فرصت ها و امکانات مناسب و همچنین تنظیم مجموعه‌ای از موضوعات و زمینه‌های همکاری که دو طرف خواهان آن هستند از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

وی با بیان اینکه این تفاهم در راستای تحقق خواسته های متقابل به عنوان چارچوبی برای همکاری در تمامی زمینه‌های علمی و فرهنگی بین دو دانشگاه به امضا رسیده است، ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه دو طرف موظفند برای انجام پژوهش های علمی، ایجاد کارگاه های آموزشی و فعالیت های مشترک علمی پشتیبانی مالی لازم را انجام دهند.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: رونق‌بخشی و ایجاد زمینه های مشارکت در فعالیت‌های پژوهشی، تبادل دانشجو در طول دوره تحصیل و یا به منظور تحقیق، تبادل دعوت‌نامه برای استادان دو دانشگاه به منظور شرکت در کنفرانس ها و سمینارها، تلاش برای تبادل اطلاعات در همه زمینه های مورد علاقه دوطرف، مبادله استاد و پژوهشگر به منظور مطالعه و پژوهش و تبادل موضوعات و منابع دانشگاهی به منظور بهره‌برداری متقابل از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

علی‌اکبری گفت: دامپروری و دامپزشکی، مهندسی محیط زیست شامل آب، خاک، بیابان‌زدایی، گرد و غبار و سایر موارد تاثیرگذار بر اقلیم، برگزاری دوره های تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی و تهیه برنامه ها و تعیین سرفصل های درسی مشترک از جمله زمینه های همکاری مشترک دو طرف است که در تفاهم نامه درج شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه دو طرف باید به منظور فراهم کردن شرایط و ارائه راهکارهای عملی برای اجرایی شدن این تفاهم نامه کمیته ای مشترک شامل دو نفر از هر دانشگاه را تعیین کنند و این کمیته نیز باید در مدت شش ماه از تاریخ امضای تفاهم نامه نتایج فعالیت‌های خود را اعلام کنند.

علی‌اکبری تصریح کرد: مفاد این تفاهم نامه که به دو زبان عربی و فارسی تهیه شده، از تاریخ امضای دو طرف قابلیت اجرا داشته و تا چهار سال معتبر است و پس از این مدت نیز قابل تمدید خواهد بود.