سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه تهران گفت: کاربردی کردن علوم انسانی متناسب با نیاز های جامعه باید از اهمیت های بسیاری برخوردار باشد.

محمود نیلی احمد آبادی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اهمیت علوم انسانی گفت: علوم انسانی و اجتماعی دلیل اینکه شکل دهنده ی جهان بینی افراد است میتواند در بقیه حوزه ها هم تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: علوم انسانی سکان دار اداره جامعه در عرصه های گوناگون اقتصادی،سیاسی،فرهنگی و…است و با وجود این جایگاه به عنوان رشته جامع و علمی در دانشگاه های ما تعریف می شود.
رییس دانشگاه تهران در خصوص نقش علوم انسانی در پیشرفت کشور، یادآور شد: آموزش ما باید در حوزه علوم انسانی تقویت شود، در واقع این علوم انسانی است که چارچوب های کلی هر اجتماع را تنظیم و تدوین می کند و با توجه به اهداف ملی هر کشور،به تعیین جایگاه نقش و کارکرد سایر علوم می پردازد.
وی عنوان کرد: تلاش برای توسعه کیفی و ارتقای سطح علوم انسانی به منظور دستیابی به توسعه متوازن بومی و هماهنگ در سایر علوم ضروری است زیرا عملا رشته های علوم انسانی نقش اساسی در توسعه هر جامعه ای دارند و نظریه پردازی ها در بسیاری از زمینه های مهم جامعه در حوزه علوم انسانی صورت می‌گیرد.
نیلی ادامه داد:سیاست دانشگاه تهران بر این اساس است که در جهت توسعه هر چه بیشتر در علوم انسانی قدم بردارد،و به همین دلیل به عنوان قدیمی ترین و گسترده ترین دانشگاهی که رشته های علوم انسانی را دارد در این زمینه باید فعال تر باشد.
رییس دانشگاه تهران در پایان گفت: کاربردی کردن علوم انسانی متناسب با نیازهای جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا که اگر علمی جدای از مسائل و مشکلات جامعه باشد، جایگاه خود را پیدا نمی کند.