1450521682920_hamid amlashi -9.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان گفت: مسابقات مناظره دانشجویی اقدامی مثبت و اثربخش در راستای تقویت فرهنگ نقدپذیری است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، محمود صفی زاده،در سومین جلسه شورای هماهنگی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کردستان که با دستور کار مسابقات ملی مناظرات دانشجویی در جهاددانشگاهی واحد کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دین اسلام تنها دینی است که همواره بر عقلانیت و اندیشه و تفکر و آزاداندیشی تاکید کرده است.

وی افزود: امروزه متاسفانه علیرغم انجام اقدامات زیاد در این زمینه، دانشگاه‌ها به سوی انجام بحث‌های آزاد با تکیه بر عقلانیت پیش نمی‌روند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی در این راستا اقدام به برگزاری مناظرات دانشجویی کرده است که می‌توان آن را اقدامی مثبت و اثربخش در راستای فرهنگ نقدپذیری دانست.

وی بر حمایت و پشتیبانی دانشگاه‌ها از این مناظرات تاکید و تصریح کرد: جهاددانشگاهی دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی است که دانشگاه‌ها باید از آنها بهره بگیرند.

صفی‌زاده، ایجاد هم افزایی را برای کسب موفقیت لازم دانست و ذکر کرد: دانشگاه‌ها را باید به سمتی سوق داد که دانشجویان به بیان آزادانه عقاید ترغیب شوند و فضایی با نشاط برای بیان عقایدشان ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات ملی مناظرات دانشجویی اقدامی قابل توجه در راستای ایجاد نشاط همراه با عقلانیت در دانشگاه‌هاست که باید برای برگزاری هر چه بهتر آن همکاری لازم صورت گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: از جمله تاثیرات این مناظره می‌توان به پرهیز از تعصبات بی‌جا، پذیرش افکار متفاوت و ایجاد جامعه‌ای پویا اشاره کرد.