19293 (2).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  جشنواره روز جهانی نجوم، طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه با هدف ترویج علم نجوم و ستاره شناسی بین عموم شهروندان و معرفی زمینه‌های متفاوت فعالیت‌ها‌ی گروه‌ها و مراکز نجومی برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران برای دوازدهمین سال پیاپی روز جهانی نجوم را با برگزاری ویژه برنامه‌ای در کنار شهروندان جشن خواهد گرفت.

برنامه‌های روز جهانی نجوم، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در قالب نمایشگاه و غرفه‌های مختلف آموزشی و تفریحی از ساعت ۱۰ الی ۲۱ (روز پنجشنبه) و ساعت ۱۰ الی ۱۹ (روز جمعه) در محل مرکز علوم با حضور دانشگا‌ه‌ها، موسسات و مراکز نجومی کشور همچون انجمن علمی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه الزهرا (س)، دانشگاه علوم تحقیقات، ماهنامه نجوم، مرکز نجومی آوااستار، مجله لذت فیزیک، پروژه جهانی آذرخش و .. میزبان علاقمندان به نجوم خواهد بود.

در کنار برپایی این غرفه‌ها در جشن روز جهانی نجوم کارگاه‌های آموزشی یک روزه به صورت رایگان در زمینه نجوم، کیهان شناسی و … برای عموم مردم در سنین مختلف اجرا خواهد شد.

سخنرانی‌های علمی، رصد خورشید، رصد آسمان شب، اجرای موسیقی، نمایش مشاهیر نجومی، برگزاری مسابقه و اهداء جوایز ویژه به نفرات برتر از دیگر برنامه‌های جشنواره روز جهانی نجوم است.

تاریخچه هفته جهانی نجوم:

این مراسم در سراسر جهان برگزار و هر سال یکی از روزهای ۱۵ آوریل تا ۱۵ می که ماه در وضعیت تربیع است به عنوان روز جهانی نجوم انتخاب می‌شود. مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران امسال روز ۱۲ و ۱۳ می مصادف با ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت را به جشنواره روز جهانی نجوم اختصاص داده است که در این روز ماه در روز و شب در ارتفاع مناسبی قابل رصد است و زمان بیشتری در آسمان قرار دارد.

از تمامی علاقه‌مندان به نجوم و اسرار آسمان شب، دعوت می‌شود تا در این روزها با برنامه‌های مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران همراه باشند.

شایان ذکر است، علاقه‌مندان می‌توانند جهت حضور در این برنامه به نشانی میدان قدس – خیابان دزاشیب – خیابان عمار – کوی شهید صالحی (عرفات) – شماره ۲۲ – مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز علوم http://sactehran.ir مراجعه و یا با شماره تلفنهای ۲۲۲۹۲۲۴۶ ، ۲۲۲۹۳۲۸۰ (داخلی ۱۰۴) تماس بگیرند.