1461828755128_ISNA (10 of 17).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل راه آهن شمال شرق‌، گفت: در راستای فعالیت‌های بیشتر علمی و پژوهشی، یک تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی شاهرود و اداره کل راه‌آهن شمال شرق ۱ منعقد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، حمید درباغ عنبران در جلسه‌ای که به میزبانی راه آهن شمال شرق برگزار شد با اظهار خرسندی از انعقاد این قرارداد گفت: با توجه به تغییر دیدگاه مسؤولان ریلی کشور از سنتی به مدرن، درصدد هستیم تا بتوانیم نیازهای مشترک بین دانشگاه و راه‌آهن را در قالب طرح‌های علمی و پژوهشی به ثمر برسانیم.

مدیرکل راه آهن شمال شرق‌ ۱ با بیان اینکه نیاز به همکاری بیشتری با مراکز دانشگاهی داریم، افزود: بر این باور هستیم که برای ارتقای کیفی راه‌آهن باید از دوره تفکر سنتی عبور کرده و همکاری خود را با سیستم‌های دانشگاهی افزایش دهیم.

دکتر محمد مهدی فاتح، رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود نیز در این نشست ضمن استقبال از انعقاد قرارداد همکاری مشترک بین این دانشگاه و راه‌آهن از توسعه آموزشی به مثابه مقدمه‌ای بر توسعه‌ اقتصادی یاد کرد.

وی گفت: تمام کشور‌های توسعه‌ یافته، ابتدا توسعه آموزشی را اجرایی کرده و در ادامه‌ راه به توسعه اقتصادی اندیشیده و به آن دست پیدا می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود با تقدیر از رویکرد راه‌آهن شمال‌ شرق کشور ادامه داد: این که راه‌آهن تصمیم گرفته فضای ورود دانشجویان را به این صنعت مهم باز کند خود نقطه آغاز توسعه در این سیستم خواهد بود.

فاتح با برشمردن پتانسیل‌های بالای علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شاهرود اظهار کرد: دانشگاه صنعتی شاهرود در بین ۲۰ دانشگاه صنعتی کشور، حائز رتبه هفتم است و بر اساس اهداف آموزشی تعیین شده آماده‌ایم تا در راستای دانشگاه کارآفرین حرکت کنیم.

وی خواستار همکاری مشترک دانشگاه صنعتی شاهرود و راه‌آهن برای برگزاری سمینارها و رویدادهای علمی و آموزش در همه زمینه‌ها شد.