110-38.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه را مصداق عینی اصل ۴۴ دانست و از دولت خواست راه را برای نهادهای مردمی و غیردولتی در اقتصاد باز کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، حجت‌الاسلام علی عسکری در دیدار با اعضای شورای تشکل‌های اسلامی و سیاسی خراسان رضوی گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی بنا به ضرورت، در اولین دهه انقلاب اسلامی همزمان با آزاد‌سازی خونین‌شهر در دفاع‌مقدس، به پیشنهاد آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی و تأیید و حمایت مادی و معنوی حضرت امام راحل (ره) تأسیس شد.»

او افزود: «امروزه با گذشت سی‌وچند سال از نهالی که در آن روزهای سخت به دست امام و یارانش کاشته شده بود بحمدالله شاهد هستیم این نهال به درخت تنومندی تبدیل شده است.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی یادآوری کرد بسیاری از مدیران و کارآفرینان کشور، تربیت‌شدگان این دانشگاه محسوب می‌شوند و اثرگذاری این دانشگاه در توسعه علمی، آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور غیرقابل انکار است.

او افزود: «پس از گسترش کمی در گذشته، راهبرد و اولویت اول دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کیفیت‌بخشی به دانشگاه و اثرگذاری فعال در تولید و ارتقای علمی کشور بر اساس سند چشم‌انداز بیست ساله است. به همین دلیل مبنای اصلی کار بر جذب هیئت علمی و توسعه تحصیلات تکمیلی استوار است.»

عسکری گفت: «تلاش می‌کنیم امکانات و دستگاه‌های آزمایشگاهی مدرن خریداری شود و امکانات، با سیاست توسعه تحصیلات تکمیلی هم‌خوانی داشته باشد. همه شما می‌دانید که در قالب طرح ساها بیش از ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه تجهیز و سامان‌دهی شده و در دسترس همگان است. سیستم آموزشی و پژوهشی دانشگاه بیش از گذشته از کارآمدی برخوردار است.»

او گفت: «امسال که از سوی رهبری به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده و بر پایبندی به تحقق عینی این شعار تأکید می‌شود، ما تکلیف خودمان می‌دانیم که از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد در این رابطه تلاش کنیم و در تبدیل علم به ثروت و تجاری‌سازی ایده‌های علمی به شکل شبانه‌روز فعال باشیم.»

عسکری حاضران را مخاطب قرار داد و از آن‌ها خواست نگذارند فضای سیاسی کشور، سیاست‌زده شود.

او ادامه داد: «امروز دولت و ملت نیازمند آرامش و اعتدال است. کشور در سال‌های گذشته از افراط زیاده از حد در فضای سیاسی لطمه دیده و مردم و نظام ضرر کرده‌اند.»

او به دولت‌مردان توصیه کرد به اقتصاد ترکیبی که الگوی تصریح شده در قانون اساسی و اصل ۴۴ است در عمل پایبند باشند و گفت: «دولت لازم است تسهیل‌گرا باشد نه تصدی‌گرا و در این میان دانشگاه آزاد اسلامی که مصداق عینی اصل ۴۴ است باید بتواند در حوزه اقتصاد مقاومتی که دانش‌بنیان است نقش‌آفرین باشد.»

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «نه تنها دانشگاه آزاد اسلامی بلکه همه نهادهای مردمی و غیردولتی باید میدان عمل داشته باشند و با نیروی کاری که وجود دارد، ارزان و انبوه تولید کنند و صادرات داشته باشند. اقتصاد تولیدی در گرو چنین سیاستی است.»

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند توسعه تحصیلات تکمیلی مزیت فوق‌العاده‌ای برای کشور است اشاره کرد و گفت: «باید از این مزیت فوق‌العاده برای اقتصاد دانش‌بنیان استفاده کرد. زیر‌ساخت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی برای استفاده از این مزیت فوق‌العاده بسیار فراهم است، مشروط بر اینکه دولت و مجلس کمک و حمایت کنند. راهی که رهبری پیش روی ما قرار داده همین است. ان‌شاءالله بتوانیم در انجام این وظیفه مهم و خطیر موفق باشیم .»