سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاورعالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسه‌های آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از ۲۲ اردیبهشت آغاز می‌شود.

 

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده ثبت نام برای شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسه‌های آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۵ منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور از ۲۲ لغایت ۲۹ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.
وی افزود: کلیه متقاضیان علاقه‌مند ضرورت دارد در مهلت درنظر گرفته شده، پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن اطلاعات و مدارک مورد نیاز به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام در برای شرکت در آزمون مذکور اقدام کنند.
توکلی اظهار داشت: با توجه به اینترنتی بودن پرداخت هزینه ثبت نام، لذا داوطلبان ضرورت دارد به وسیله کارت‌های عضو شتاب بانکی که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به سایت و پرداخت ۱۸۰ هزار ریال بعنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی موسسه‌های آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی نیز هستند، لازم است علاوه بر وجه ثبت نام نسبت به پرداخت ۴۶ هزار ریال دیگر برای اعلام علاقه‌مندی به شرکت در رشته‌های مذکور اقدام کنند.
وی بیان کرد: اطلاعیه تکمیلی برای ثبت نام از ۲۰ اردیبهشت ماه بر روی سایت سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و همزمان در نشریه پیک سنجش نیز چاپ می شود.
توکلی با بیان اینکه دفترچه راهنمای ثبت نام از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت روی سایت سنجش قرار می گیرد، افزود: لازم به ذکر است پذیرش در برخی از رشته های این آزمون براساس سوابق تحصیلی است که اطلاعات کامل آن در دفترچه راهنما درج می شود.
وی یادآور شد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آن دسته از رشته‌هایی که پذیرش در آن‌ها با ‍آزمون است در روز جمعه ۲۲ مردادماه ۹۵ در حوزه های امتحانی برگزار می شود.