1418541395021_Rouhollah Vahdati-14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان از افزایش ۵۰ درصدی اعطای بورس به دانشجویان غیر ایرانی خبر داد.

دکتر صمد حاج جباری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،از پیش‌بینی ظرفیت ۱۵۰۰ نفری برای اعطای بورسیه به دانشجویان غیر ایرانی خبر داد و گفت:برای سال ۹۵ ظرفیت بورسیه تا ۱۵۰۰ نفر پیش بینی شده و کارگروه های آن در حال شکل گیری است.این تعداد نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد دارد. این در حالیست که برای پذیرش دانشجوی غیر ایرانی غیر بورسیه محدودیتی وجود ندارد.

ارزیابی کیفیت آموزشی، سلامت جسم و روان دانشجویان غیر ایرانی

وی در ادامه از ارزیابی کیفیت آموزشی دانشجویان غیر ایرانی و انجام اقداماتی در جهت ارتقای وضعیت آموزشی آن ها خبر داد و اظهار کرد:قرار است وضعیت سلامت روان، جسم و همچنین کیفیت آموزشی دانشجویان غیر ایرانی با همکاری مراکز مشاوره دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار بگیرد و پرونده‌ای در این مراکز برای این دانشجویان تشکیل شود.نتایج این بررسی ها به سازمان امور دانشجویان منتقل می شود تا چنانچه مشکلی وجود دار برطرف شود.مقدمات این امر فراهم شده و از مهرماه به صورت قطعی اجرا می شود.