سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان تا پایان اردیبهشت ماه برای ثبت میهمانی فرصت دارند و انتقال تنها با بررسی و رای کمیسیون موارد خاص صورت می‌گیرد.

 

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

ابوالحسن ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه در سال جاری دانشجویان امکان نقل و انتقال ندارند، گفت: نقل و انتقال دانشجویان تا پایان اردیبهشت ماه انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: انتقال به لحاظ قوانین و مقررات تعریف نشده و تنها زمانی امکان انتقال وجود دارد که کمیسیون موارد خاص به آن رای دهد. 

ریاضی با بیان اینکه این کمیسیون براساس آیین نامه، خاص بودن مورد را به همراه مستندات تشخیص می‌دهد، گفت: در طول سال، کمیسیون ماهی یک بار تشکیل شده و موارد بسیار ضروری و خارج از اراده دانشجو را بررسی می‌کند.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه فرآیند نقل و انتقال تنها یک بار در طول سال تحصیلی و در زمان انتخاب رشته صورت می گیرد، اظهار داشت: کمتر دانشجویی تمایل دارد از دانشگاه برتر به یک دانشگاه گروه دو منتقل یا میهمان شود، این در حالی است که دانشجویان دانشگاه‌های گروه دو و سه متقاضی انتقال به دانشگاه های برتر هستند.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ادامه داد: با توجه به اعلام ظرفیت دانشگاه‌ها و ذکر این موضوع در دفترچه کنکور، ظرفیت براساس تعداد استاد، فضای فیزیکی، خوابگاه و شرایطی است که آن دانشگاه می تواند فراهم کند.

وی افزود: وقتی تقاضای بسیار زیادی برای میهمانی و انتقال ارائه می شود، دانشگاه توانایی پذیرش مازاد بر ظرفیت را ندارد چرا که چنین ظرفیتی برای آن تعریف نشده است. 

ریاضی با بیان اینکه انتقال تنها با حکم کمیسیون موارد خاص ممکن است، اظهار داشت: موارد خاص نیز شامل مشکلات حاد خانوادگی و یا پزشکی دانشجو است که در این صورت کمیسیون به این موارد می پردازد.