1434014472923_thum-b512f8ed2e4d68a0f7de-tafahom_namah.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه پیام نور لرستان از انعقاد پنج قرارداد پژوهشی تقاضا محور بین این دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، محمدرضا جعفری در مراسم بزرگداشت علامه شهید مرتضی مطهری با اشاره به اختصاص یک درصد بودجه دستگاه‌های دولتی به پژوهش‌های تقاضامحور، گفت: در این راستا از ابتدای سال تاکنون پنج قرارداد پژوهشی تقاضا محور در حوزه صنعت بین دانشگاه پیام نور لرستان و دستگاه‌های اجرایی منعقد شده است البته تعداد این قراردادها کم است و ضرورت دارد افزایش یابند تا بتوانیم مشکلی از مشکلات استان و کشور را رفع کنیم.

وی برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌ها حول شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را از برنامه‌های در دست پیگیری این دانشگاه در سال جاری برشمرد و افزود: در این راستا برگزاری یک همایش با موضوع اقتصاد مقاومتی به شورای پژوهشی دانشگاه ارائه شده است البته در کنار این همایش ضرورت دارد برای تبدیل اقتصاد مقاومتی به یک فرهنگ کارگاه‌های عملی نیز برگزار شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان، پیگیری و راه‌اندازی مرکز مشاوره و کارآفرینی را از دیگر اولویت‌های سال ۹۵ عنوان کرد و گفت: مجوز این مرکز با استفاده از ظرفیت اعضای هیات علمی به زودی اخذ می‌شود.

جعفری با اشاره به اینکه تاسیس حداقل پنج مرکز شرکت دانش بنیان در واحدها و مراکز دانشگاه پیام نور استان جزو اولویت های سال ۹۵ این دانشگاه است، ادامه داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور هم تسهیلات خوبی را به این شرکت‌ها ارائه می‌کند البته در برنامه عملیاتی هم که در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تدوین شده است، دانشگاه پیام نور باید سه شرکت دانش ‎بنیان را تاسیس کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور لرستان دارای ۱۵ پروژه نیمه‌ تمام با میانگین پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد است، تصریح کرد: همه تلاش ما این است که در سال ۱۳۹۵ این پروژه‎ها را به بهره‎برداری برسانیم.