1456039909148_4b420298-b3e8-44d2-b6a0-452ff5a48b5b.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  افتتاحیه سومین جشنواره فرصت‌های شغلی«روشنا» باحضور مدیران ۲۳ شرکت دانش بنیان، بازرگانی، خدماتی و تولیدی،اساتید دانشگاه و دانشجویان در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری ایسنا، درابتدای این مراسم دکتر لعیا الفت رییس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه در سخنانی با اشاره به اینکه امسال سومین سال برگزاری جشنواره روشنا است، خاطر نشان کرد: این جشنواره در راستای تعامل دانشگاه و جامعه، شناخت جامعه و صنعت و استفاده از توان دانشگاه برای حل معضلات برگزار می‌شود و زمینه را برای اشتغال مناسب دانشجویان مهیا می کند.

دکتر لعیا الفت با اشاره به تاریخچه جشنواره روشنا یادآور شد: جشنواره روشنا از سه سال گذشته با همکاری دکتر سیدسروش قاضی‌نوری و دکتر محمدصالح ترکستانی از اعضای هیات علمی دانشکده مدیریت حسابداری و با حمایت دکتر ذکیانی معاون فرهنگی سابق دانشگاه علامه در فضای محدود شروع به کار کرد.از سال گذشته نیز دکتر مهدی گودرزی مسؤلیت این جشنواره را بر عهده گرفته‌اند.

الفت اظهار داشت: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که آموزش و پژوهش به هم متصل و تعامل دانشگاه و جامعه اجتناب ناپذیر است. با درگیر شدن عوامل مختلفی که در کنار هم قرار می‌گیرند،فضای کسب و کار دانشجویان و پیوند جامعه و صنعت ایجاد می‌شود.

رییس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه همچنین تاکید کرد: دانشجویان می‌توانند فرصت ساز باشند و با انتظارات محیط کار و توانمندی‌های خود بیش از گذشته آشنا شوند تا بتوانند در اشتغال موثر باشند.

وی دربخشی از سخنان خود با اشاره به حضور مرکز نخبگان صنایع دفاع در جشنواره “روشنا” ی امسال ، اظهار داشت: مرکز نخبگان صنایع دفاع این امکان را فراهم کرده تا دانشجویان پسر بتوانند از تسهیلاتی برای خدمت سربازی خود استفاده کنند.

درادامه این مراسم دکتر مهدی الیاسی معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنانی خاطرنشان کرد:در هیچ کجای دنیادانشگاه‌ها انسان صنعتی تولید نمی‌کنند وآموزش مهارت صنعتی و اقتصادی وظیفه دانشگاه نیست بنابراین توقع این که دانشگاه بتواند انسان صنعتی تربیت کند توقع بی جایی است.

دکتر الیاسی با بیان این که جشنواره روشنا اتفاق بزرگی در عرصه دانشگاه است گفت: این جشنواره به عنوان یک مدل در دانشگاه علامه طباطبایی شروع به کار کرده است.

وی همچنین با اشاره به مرکز نوآوری دانشگاه علامه گفت: ساختمان بسیار مناسبی در ونک به عنوان مرکز نوآوری دانشگاه علامه بنا شده است که ظرف سه تا چهار ماه آینده افتتاح می‌شود.

معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور با بیان که در حال حاضر جامعه توانایی جذب چهار میلیون تحصیل کرده در بازار کار را ندارد با تاکید بر فعالیت در فضای کارآفرینی اظهار داشت: کسانی که خود را قیمتی می‌کنند کار برایشان کم نیست. جامعه به هر کس که دانشجو شد بدهکار نیست بلکه به افراد قیمتی بدهکار است.

الیاسی با ابراز امیدواری نسبت به قرار گرفتن دانشگاه علامه در مسیر پژوهش، خاطرنشان کرد: باید برای ۵ سال آینده برنامه‌ریزی کنیم تا حداقل ۱۰۰ شرکت از دانشگاه علامه خارج شده ومشکلات جامعه را حل کنند.

در ادامه این مراسم دکتر شجاع احمدوند معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علامه در سخنانی تاکید کرد: جشنواره روشنا تحولی است که تنها در دانشگاه علامه رخ نداده بلکه سایر دانشگاه ها را نیز تحت تاثیر قرار داده است..

احمدوند با اشاره به سیر تاریخی آموزش در دانشگاه‌ها گفت: نسل اول دانشگاه‌ها آموزش محور بودند و در نسل دوم فاز پژوهش مطرح شد، به طوری که جامعه با مشکلاتی روبرو بود که حل این مشکلات از آموزش به تنهایی ساخته نبود.

وی افزود: نسل سوم دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های کارآفرین هستند که جشنواره روشنا به نوعی در دانشگاه‌های این نسل تاثیر بسیار زیادی دارد.

وی همچنین تحکیم ارتباط دانشگاه و صنعت را از دستاوردهای جشنواره روشنا دانست وگفت: حضور نمایندگان شرکت ها در دانشگاه به نوعی تبادل نیازهاست. جشنواره روشنا موقعیتی برای دانشجویان است تا بتوانند در یک فضای آرام و بدون استرس توانایی خود را مطرح کرده و وارد بازار کار خواهند شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علامه در پایان خاطرنشان کرد: حتی اگر دانشجو جذب بازار کار نشود شیوه‌های جذب بازار کار را متوجه خواهد شد.

در پایان این مراسم اساتید و دانشجویان دانشگاه علامه و مدیران شرکت های حاضر در جشنواره از نمایشگاه “جشنواره روشنا ” بازدید کردند.