1461334925450_isna (19 of 21).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی جزئیات گردهمایی سه روزه دانشجویان حامی محیط زیست را که از ۲۱ تا ۲۳ اردیبهشت ماه در استان لرستان برگزار خواهد شد، تشریح کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی کاظمی خالدی در نشست خبری سومین گردهمایی دانشجویی حامی محیط زیست با اشاره به این که این گردهمایی با هدف کمک به هم‌افزایی گروه‌های دانشجویی فعال در حوزه حرکت‌های اجتماعی برگزار می‌شود، گفت: اولین گردهمایی دانشجویی محیط زیست به میزبانی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران و با حضور ۸۰ گروه محیط زیستی برگزار شد و انجمن‌های علمی رشته‌های مختلف فعال در حوزه محیط زیست در این همایش حضور یافتند.

وی با بیان این که گردهمایی دوم دانشجویان حامی محیط زیست در اردیبهشت ماه سال ۹۰ و با حضور ۷۰ گروه محیط زیستی برگزار شد، اظهار کرد: این گردهمایی با هدف تشکیل شبکه‌های جدید و برگزاری سلسله نشست های محیط زیستی و انجام برنامه‌های مختلف هم افزایی برگزار می‌شود.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با اشاره به این که در سالهای ۹۱ و ۹۲ انقطاعی در حرکت تشکل‌های دانشجویی ایجاد شد، گفت: برخی از گروه‌های محیط زیستی شکل گرفته در این سال ها از بین رفت اما این گروه ها با همراهی جدی ریاست سازمان حفاظت محیط زیست جان دوباره‌ای گرفت.

کاظمی خالدی با اشاه به اینکه استان لرستان میزبانی سومین گردهمایی دانشجویی حامی محیط زیست را برعهده دارد، تاکید کرد: علاوه بر مسئله جنگل‌های زاگرس که حساسیت ویژه‌ای برای فعالین محیط زیست استان لرستان دارد یکی از قوی‌ترین گروه‌های محیط زیستی با عنوان کانون همیاران طبیعت با بیش از ۷۰ عضو در استان لرستان فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد انجمن‌های علمی دانشگاهی و ۴۰ درصد کانون‌های اجتماعی وفرهنگی در این گردهمایی حضور دارند، اظهار کرد: ۱۵ کانون از سراسر کشور شناسایی شده و در گردهمایی دانشجویی حامی محیط زیست حضور خواهند داشت، همچنین در افتتاحیه همایش در روز ۲۱ اردیبهشت ماه، دانشگاه لرستان میزبان مهناز مظاهری، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سید ضیاء هاشمی، معاون وزیر علوم خواهد بود.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی افزود: در ادامه این مراسم، نشست صمیمانه پرسش و پاسخ دانشجویان با مسوولین دانشگاه لرستان، مسوولین حفاظت محیط زیست این استان و مسئولین وزارتخانه های علوم و بهداشت برگزار خواهد شد، همچنین مرکز افکار سنجی جهاد دانشگاهی گزارشی در زمینه افکارسنجی کشور و دنیا ارائه خواهد داد.

به گفته کاظمی خالدی، کارگاه عکاسی محیط زیست و کارگاه تغییر اقلیم و علل زوال جنگل‌های زاگرس، مشارکت اجتماعی در حفظ گونه‌های جانوری با حضور NGOهای بزرگ حفاظت از گونه‌های در حال انقراض برگزار خواهد شد، پنل رسانه و محیط زیست نیز از دیگر برنامه های این گرهمایی خواهد بود.

وی افزود: جهاد دانشگاهی لرستان با همکاری منابع طبیعی نهالستان رویشگاه زاگرس مرکزی مورد تاکید قرار خواهد گرفت، همچنین کارگاهی به منظور آشنایی با نحوه حفاظت از گونه‌ها، بازدید از قلعه فلک الافلاک و برگزاری شب فرهنگی با حضور از رویا نونهالی، محمدرضا فروتن و میترا حجار برگزار خواهد شد.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی از حضور رییس سازمان محیط زیست به همراه مدیران کل استان‌ها در مراسم اختتامیه گردهمایی دانشجویی حامی محیط زیست خبر داد و گفت: در ایم مراسم، تقدیر و تجلیل از یکی از خانواده‌های شهدای محیط‌بان منطقه، یکی از محیط‌بانان و یکی از پیشکسوتان حوزه محیط زیست توسط گروه‌های دانشجویی انجام خواهد شد، همچنین در حاشیه این گردهمایی نمایشگاه پوستر فعالیت‌های گروه‌های دانشجویی برقرار خواهد بود و در نهایت پنج گروه برتر دانشجویی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

کاظمی خالدی در پایان با اشاره به برگزاری تو طبیعت گردی در داخل جنگل های زاگرس به منظور آشنایی دانشجویان، اظهار کرد: باشگاه حامی محیط زیست به منظور گردهمایی گروه‌های محیط زیستی در طول سال نمایندگانی را انتخاب کرده و با آنها ارتباط خواهد داشت همچنین این نمایندگان پل ارتباطی گروه های دانشجویی با مسئولین خواهند بود.