1453266602496_iute.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از امکان اتمام پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد آموزش عالی توسط خیرین خبر داد و گفت: با توافقات انجام‌شده افراد خیری که تمایل دارند پروژه‌ای را در حوزه آموزش عالی تکمیل کنند و نقدینگی کافی ندارند می‌توانند با دریافت وام این اقدام را انجام دهند و تنها اصل پول وام را به بانک پرداخت کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر محمدحسین امید در نشست مجمع خیرین دانشگاه شهید چمران اهواز که در راستای هم‌فکری و مشارکت هرچه بیشتر خیرین در توسعه فضاهای آموزش عالی استان در سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های گذشته خیرین کمک‌های بسیاری را به ساخت‌وساز و تأمین نیازهای دانشگاهیان به‌خصوص دانشگاه تهران، صنعتی شریف و … داشته‌اند.

وی افزود: مردم ایران همواره برای علم و دانش ارزش بسیاری قائل بوده‌اند و کمک‌های خیریه در این زمینه را کاری الهی می‌دانند؛ در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری نیز بر جلب کمک‌های خیریه در حوزه علم‌آموزی تأکید شده است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده با وزارت کشور، بنیادی در سطح کشور به نام حامیان علم و فناوری ایران راه‌اندازی شد که اولین گردهمایی این بنیاد سال گذشته در مشهد مقدس برگزار و دومین گردهمایی آن امسال در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

امید تصریح کرد: با توافقات انجام‌شده افراد خیری که تمایل دارند پروژه‌ای را در حوزه آموزش عالی بسازند و نقدینگی کافی ندارند می‌تواند با دریافت وام این اقدام را انجام دهند و تنها اصل پول وام را به بانک پرداخت کنند و دولت سود وام را پرداخت خواهد کرد همچنین خیرین می‌توانند پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در بخش آموزش عالی را با نیت خود به اتمام برسانند.

وی عنوان کرد: نگاه این وزارت‌خانه به این اقدامات خداپسندانه خیرین فراتر از جنبه مادی و نفس این عمل بسیار مهم است. امیدواریم در استان خوزستان نیز مجمع خیرین استان بتوانند کمک‌های شایانی در توسعه مراکز آموزش عالی داشته باشند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در حاشیه بازدید از دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: امسال این وزارت‌خانه بر اساس اولویت‌بندی، اعتبارات مناسبی را برای اجرا و به اتمام رساندن پروژه‌های عمرانی و زیرساختی در دانشگاه شهید چمران اهواز اختصاص خواهد داد.

امید افزود: این دانشگاه جزو ۶ دانشگاه قدیمی کشور با قدمت بیش از ۵۰ سال است که تعداد اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان آن، نشان‌دهنده جایگاه مهم این دانشگاه در آموزش عالی کشور است.

وی تصریح کرد: دانشگاه شهید چمران در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس محل پشتیبانی رزمندگان بود و به دلیل شرایط موجود آسیب‌های بسیاری به زیرساخت‌های آن وارد شد، اما در سال‌های گذشته نیز اعتبارات مناسبی برای جبران این خسارت‌ها اختصاص داده نشد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: مشکل فرسودگی ساختمان‌ها، نیمه‌کاره ماندن پروژه‌های عمرانی و مسئله بهینه‌سازی فضاهای آموزشی در این دانشگاه مشهود است که امسال تلاش خواهیم کرد با تخصیص اعتبارات مناسب بخشی از این مشکلات رفع شود.

امید خواستار مساعدت مسئولان استانی نسبت به دانشگاه شهید چمران اهواز برای اجرای پروژه‌های عمرانی آن شد و اظهار کرد: در تصمیم‌گیری‌های اتخاذشده در وزارت علوم استان خوزستان به‌تنهایی به‌عنوان منطقه ۱۰ کشور ادر نظر گرفته شده است و این مسئله که تنها یک استان به منطقه تبدیل شود نشان‌دهنده اهمیت آن استان و دانشگاه است.