سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: دستگاه الکترونیکی نصب کلید گریز از مرکز پلاتین در کلید الکتروموتورهای تک‌فاز مانند کولرها و دستگاهای موجود در جایگاه‌های عرضه سوخت که دارای سیستم تابع دور باشند به تولید نیمه‌صنعتی در بازار رسید.

ناصر آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان با اشاره به تولید نیمه‌صنعتی دستگاه الکترونیکی نصب کلید گریز از مرکز پلاتین توسط یک شرکت دانش‌بنیان در زنجان، اظهار کرد: این دستگاه با توجه به نیاز و کشش بازار و سرمایه‌گذاری که می‌توان انجام داد، تولید می‌شود و بعد از اینکه به‌عنوان یک برند در بازار شناخته شده به تولید انبوه نیز خواهد رسید.

وی با اشاره به مزیت‌های این دستگاه، اظهار کرد: این دستگاه از لحاظ هزینه با مجموع قطعاتی که به روش سنتی کار می‌کردند برابری داشته و ضد‌جرقه و ضدانفجار است که از این حیث می‌تواند در جایگاه‌های سوخت بسیار پر‌کاربرد بوده و از خطر احتراق جلوگیری کند.

این مخترع جوان زنجانی ادامه داد: این دستگاه بیشتر برای الکتروموتورهای تک‌فاز کاربر دارد که برای راه‌اندازی قسمت مکانیکی دارند و و این دستگاه جایگزین قطعات مکانیکی شده است که از لحاظ فیزیکی بسیار جاگیر است ولی این دستگاه از حالت فیزیکی بهره‌وری بالاتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت توانسته همه خدمات الکرونیکی صنعتی را با مخترعان جوان و با انگیزه ارائه کند.

دستگاه الکترونیکی نصب کلید گریز از مرکز پلاتین توانست تاییده علمی مخترعان کشور و المپیاد مخترعان و مبتکران دانشگاه آزاد اسلامی را دریافت کند.