7-892.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر خانه ریاضیات اردبیل گفت: مراسم روز ملی ریاضیات ایران ۲۸ اردیبهشت ماه سالجاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، حسن نوعی‌اقدم در جمع خبرنگاران گفت: مراسم روز ملی ریاضیات ایران در تاریخ، ۲۸ اردیبهشت ماه سالجاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهداف خانه ریاضیات اردبیل، افزود: مطالعه و ریشه‌یابی علل ضعف‌های آموزشی در مدارس مختلف و اعلام رسمی آن به اداره آموزش و پرورش و ارائه راهکارهای کارشناسی و همکاری علمی با آن اداره در جهت رفع مشکلات از مهترین این اهداف است.

نوعی‌اقدم از برگزاری گردهمایی‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی تدریس ریاضیات و سایر علوم و دعوت از اساتید آموزش ریاضی کشور برای ارائه سخنرانی‌های مرتبط با شیوه‌های تدریس در خانه ریاضیات اردبیل خبر داد و تصریح کرد: در خانه ریاضیات به دنبال ایجاد بخش ترویج و آموزش نرم‌افزارهای ریاضی و غیرریاضی و ارائه ابزارهای آموزشی قابل استفاده در مدارس شهرستان و آموزش شیوه‌های نوین آموزشی مبتنی بر نرم‌افزارها و رایانه برای معلمان هستیم.

نوعی‌اقدم از برگزاری مسابقات دانش‌آموزی در مقاطع مختلف و شناسایی استعدادهای ویژه و تلاش برای شکوفا کردن استعدادهای شاخص و همچنین برگزاری دوره‌های تقویتی برای دانش‌آموزان مستعد و علاقمند خبر داد و خاطرنشان کرد: ایجاد یک بخش بازی و ریاضی فعال و پویا و جذب حداکثری دانش‌آموزان و فعالان در زمینه سازده‌سازی، شیرین‌سازی و عمومی‌سازی ریاضیات و برگزاری جشنواره های مرتبط با محوریت تقویت نشاط ریاضی در نوجوانان و جوانان و تشویق آنها به تفکر، تحقیق، ابتکار و نوآوری نیز از اهداف ما در خانه ریاضیات است.