1461643337212_127545.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی خوزستان گفت: پیش‌بینی ما این است که سالانه ۱۰ رویداد فرآفرین در خوزستان برگزار شود.

سید رضا علوی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با بیان این‌ که برای نخستین‌ بار در ایران رویداد فرآفرین در حال شکل‌ گرفتن است، اظهار کرد: طرح برگزاری رویداد ملی کارآفرینی فرآفرین از دی‌ ماه گذشته کلید خورد. این رویداد به همت سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی(ستفا) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌ که سازمان ستفا از سال ۷۹ راه‌اندازی شده و فعالیت آن در محور اشتغال است، تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی، نشر کتاب و برپایی رویدادهای کارآفرینی و کسب‌و‌کار از جمله فعالیت‌های این سازمان است به عبارت دیگر این سازمان در زمینه‌ اشتغال محتوا تولید می‌کند و آموزش می‌دهد.

مدیر دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی خوزستان با بیان این‌ که پژوهش‌های بسیاری در زمینه‌ کارآفرینی و کسب‌و‌کار انجام شده است، گفت: با توجه به این‌ که در سال های اخیر ادبیات کارآفرینی تغییر و ادبیات جدیدی شکل گرفته است، لازم بود که در این حوزه خود را به‌روز کنیم به همین دلیل رویدادهای موجود را بررسی و تلاش کردیم نقاط ضعف این رویدادها را چه از نظر محتوایی یا ساختاری تا حد امکان برطرف کنیم.

علوی با اشاره این که پیش از برگزاری رویداد ملی فرآفرین، کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار شده است، اظهار کرد: افرادی که در رویداد فرآفرین شرکت می‌کنند پیش از آن در دوره‌های آموزشی شرکت کرده و مبانی تئوری را فرا گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه مخاطب رویداد فرآفرین تمام کسانی هستند که به موضوع کارآفرینی علاقه‌مند و به دنبال فراگرفتن کار تیمی هستند. البته بعضی از افراد فنی نیز وجود دارند که تمایل دارند در حوزه تخصصی خود در رویداد فرآفرین کمک کنند. در رویداد فرآفرین محدودیت سنی و جنسی و یا حتی تحصیلی وجود ندارد.

مدیر دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی خوزستان با بیان این که معمولاً دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در این رویداد شرکت می‌کنند، ادامه داد: همه می‌توانند در رویداد ملی فرآفرین شرکت کنند این فرد می‌تواند مدیرعامل یک مجموعه باشد که به دنبال فرا گرفتن ادبیات جدید کارآفرینی است یا بخواهد افراد دارای استعداد را شناسایی و از توان آن‌ها استفاده کند و حتی امکان گسترش شبکه کاری خود از طریق رویداد را نیز دارد.

علوی، رویداد فرآفرین را یک طرح ملی عنوان کرد که در آغاز از خوزستان کلید می‌خورد و در آینده نزدیک در سراسر کشور برگزار خواهد شد و گفت: دومین رویداد فرآفرین کشور خرداد ماه و هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در زمینه‌ قرآن و علوم اسلامی در اهواز برگزار خواهد شد؛ پیش‌بینی ما این است که سالانه ۱۰ رویداد فرآفرین در خوزستان برگزار خواهد شد.