100-716.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون دانشجویی دانشگاه فردوسی و سرپرست سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور با اشاره به اهداف برگزاری سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور، آن را نشاط بخش فضای دانشگاهی توصیف کرد.

کامران داوری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان اینکه اعتقاد ما این است که عقل سالم در بدن سالم خواهد بود، اظهار کرد: انتظاری که از نخبگان جوان دانشگاهی می‌رود این است که آن‌ها افرادی وارسته از نظر علمی، اخلاقی و نیز دارای توانمندی‌های جسمی باشند و به همین جهت برگزاری المپیادهای ورزشی در دستور کار وزارت‌ علوم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور یک رقابت فشرده و سنگین بوده که باعث تحرک بیشتر دانشجویان و تزریق نشاط به فضای دانشگاهی می‌شود.

سرپرست سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور اضافه کرد: دانشگاه فردوسی میزبانی سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور را در اختیار دارد و به همین جهت ما در حال مهیا کردن شرایط میزبانی اعم از پشتیبانی و بهبود زیرساخت‌ها هستیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه وضعیت فعلی ما خوب است و برنامه‌ریزی‌های زیادی در جهت بهبود زیرساخت‌ها صورت گرفته که امیدواریم تا پیش از آغاز خرداد ماه کلیه فعالیت‌های تدارکاتی به ثمر رسیده باشد. تمامی خوابگاه‌ها و سالن‌های غذاخوری به نحو مطلوب تجهیز شده، برنامه‌های زیارتی و تفریحی از هم‌اکنون برای میهمانان و ورزشکاران تدارک دیده شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه فردوسی با اشاره به وضعیت زیرساخت‌های این دانشگاه برای برگزاری سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان خاطرنشان کرد: هنگامی که انجمن‌های ورزشی وزارت علوم از تجهیزات و امکانات ورزشی دانشگاه بازدید کردند، بنا به گفته خودشان، دانشگاه فردوسی یکی از مجهزترین دانشگاه‌های کشور در حوزه ورزش است و حتی در برخی از حوزه‌ها نسبت به سایر دانشگاه‌ها پیشتاز است.

وی ادامه داد: بنیادی‌ترین فعالیت ما نوسازی یک زمین ورزشی دوومیدانی و پیست تارتان است که قرار است بهبود یافته و بازسازی شود. امیدواریم در جریان برگزاری المپیاد به جز یک رشته، رقابت‌های سایر رشته‌های ورزشی در دانشگاه برگزار شود.

داوری در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص بودجه این المپیاد خاطرنشان کرد: این المپیاد از چند منبع مختلف بودجه دریافت خواهد کرد که یکی از آن‌ها سازمان دانشجویان وزارت علوم است. محل دیگر تامین بودجه خود دانشگاه بوده و سومین تامین کننده منابع مالی دانشگاه‌های شرکت کننده در المپیاد و سرانه ثبت‌نام آن‌هاست.

معاون دانشجویی دانشگاه فردوسی با اشاره به سایر اقدامات دانشگاه فردوسی، از راه‌اندازی نهضت داوطلبی برای برگزاری المپیاد خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های ما برای این نهضت در هر نوبت برگزاری المپیاد برای دختران و پسران ۲۰۰ دانشجو با ما همکاری خواهند کرد که در حال حاضر این دانشجویان در حال آموزش هستند.

وی تصریح کرد: این نهضت می‌تواند هم در بهره‌گیری از توان دانشجویان و نیز صرفه‌جویی‌های هزینه‌ها موثر واقع شود.

سرپرست سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور با بیان اینکه در این المپیاد پسران در ۱۰ رشته ورزشی و دختران در هشت رشته ورزشی با یکدیگر رقابت خواهند کرد، گفت: تعداد شرکت‌کنندگان دختر بالغ بر ۱۸۰۰ دانشجو و تعداد پسران شرکت‌کننده در این دوره حدود ۲۲۰۰ دانشجو است.

وی با اشاره به رشته‌های ورزشی این دوره بیان کرد: رشته‌های ورزشی والیبال، بسکتبال، فوتسال، دوومیدانی، شنا، تکواندو، بدمینتون و تنیس روی میز برای دانشجویان دختر و رشته‌های فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، بدمینتون، شنا، دوومیدانی و تکواندو برای دانشجویان پسر در نظر گرفته شده است.

داوری اضافه کرد: این رقابت بین کلیه دانشگاه‌های دولتی زیر نظر وزارت علوم و شورای عطف برگزار می‌شود. تعداد این دانشگاه‌ها حدود ۱۸۰ مجموعه است که قاعدتا همه آن‌ها در همه رشته‌های ورزشی شرکت نخواهند کرد. پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۵۰ دانشگاه در این رقابت‌ها حضور داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به میزبانی دانشگاه فردوسی از ششمین دوره این المپیاد تصریح کرد: در آن سال هم فعالیت‌های دانشگاه فردوسی افتخارآفرین بود و امیدواریم در این دوره هم این افتخارآفرینی تکرار شود.

سرپرست سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور همچنین از حضور دستگاه‌های دولتی در برگزاری این المپیاد خبر داد و افزود: در حال حاضر استاندار خراسان رضوی به عنوان رئیس شورای حمایتی و پشتیبانی سیزدهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان کشور با ما همکاری می‌کند. ما از سایر دستگاه‌های دولتی نیز درخواست همکاری داشته‌ایم که انتظار داریم و مطمئن هستیم به ما کمک خواهند کرد چرا که برگزاری خوب این المپیاد نه تنها برای دانشگاه فردوسی بلکه برای استان افتخارآفرین خواهد بود.