طلابسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون پژوهش حوزه علمیه تهران از برگزاری جشنواره پژوهشی «علامه شعرانی» ویژه اساتید این حوزه خبرداد و گفت: فراخوان شرکت در این جشنواره از ابتدای خردادماه منتشر خواهد شد.

حجت الاسلام علی‌اصغر سهرابی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این جشنواره در هفت حوزه کتاب، پایان‌نامه، مقاله، تقریر درسی، متن درسی، طرح‌نامه پژوهشی و ایده پژوهشی برای اساتید حوزه علمیه استان تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: در جشنواره امسال به موضوع تقریر درسی اساتید توجه ویژه‌ای شده است و از آثار اساتید در این حوزه حمایت می‌شود.

معاون پژوهش حوزه علمیه تهران خاطرنشان کرد: همچنین در این جشنواره متون درسی اساتید که در کلاس‌های درس مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌عنوان پایه تدریس هستند نیز ارزیابی خواهد شد تا براین اساس زمینه ارتقاء این متون در کلاس‌های حوزه تقویت شود.

سهرابی افزود: در این جشنواره ایده‌ها و طرح‌های پژوهشی اساتید نیز ارزیابی می‌شوند تا براین اساس بتوانیم به افزایش تدوین طرح‌های پژوهشی در میان اساتید کمک کنیم.

وی عنوان کرد: اساتید حوزه در طول تدریس خود ایده‌های مختلفی دارند اما این ایده‌ها مکتوب نمی‌شود بنابراین اساتید می‌توانند ایده‌های خود را در قالب چند صفحه مکتوب کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.