1414916588553_7.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  یک دانشجوی رشته فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور مسجدسلیمان با ارائه ایده “اپلیکیشن همه‌کاره” در رویداد ملی فرآفرین، گفت: برخی کشورها از محل فروش محصولات فناوری اطلاعات سالانه بیش از ۲۰ میلیارد دلار درآمد‌زایی می‌کنند که این خود تولید ثروت و شغل است.

علی نظرپور در حاشیه رویداد ملی فرآفرین که در دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: نرم‌افزار “اپلیکشن همه‌کاره” ایده‌ی تیم ما بود که در رویداد ارائه شد و توانست بیشترین رأی را در مرحله انتخاب ایده کسب کند؛ این ایده تاکنون در کشور اجرا نشده است.

وی افزود: ایده “اپلیکشن همه‌کاره” بر اساس سه شاخص نیاز مردم شکل گرفته است؛ نخستین نیاز “دارو” است که نرم‌افزار همه‌کاره تنها با عکس‌گرفتن از برچسب یک دارو، تمام اطلاعات آن را به همراه داروهای مشابه و عوارض آن ارائه می‌کند.

این دانشجوی رشته فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور مسجدسلیمان با اشاره به دیگر کاربری‌های این نرم‌افزار گفت: همچنین نرم‌افزار می‌تواند تنها با عکس‌گرفتن از یک مکان تاریخی به‌طور مثال در مسجدسلیمان، بر اساس GPS و مختصات جغرافیایی، اطلاعاتی از جغرافیای این مکان و دیگر مشخصات تاریخی آن ارائه دهد.

نظرپور ادامه داد: کاربری سوم این نرم‌افزار نیز در زمینه‌ی کتاب است به‌طوری‌که با ارسال تصویر بارکد کتاب، اطلاعات کتاب‌شناسی و دیگر اطلاعات موردنیاز از سوی نرم‌افزار ارائه می‌شود.

وی در خصوص کارآفرینی در دانشگاه، عنوان کرد: در زمینه‌ی رشته‌های IT و علوم مشابه آن جای کار بسیاری در استان و کشور احساس می‌شود؛ از سوی دیگر در این نوع رشته‌ها نیاز زیادی به کار فیزیکی و سخت‌افزاری وجود ندارد و در نتیجه می‌توان در آن‌ها به‌راحتی مشتری‌یابی و بازاریابی کرد.

این دانشجوی رشته فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور مسجدسلیمان اضافه کرد: کشورهایی مانند هند در این زمینه بسیار پیشتاز هستند و فعالیت‌های بسیاری دارند که نتیجه‌ی آن را نیز مشاهده کرده‌اند به طوری که سالانه بیش از ۲۰ میلیارد دلار از محل فروش محصولات فناوری اطلاعات درآمد‌زایی می‌کنند و این خود تولید ثروت و شغل است.

نظرپور عنوان کرد: اگر در شهر کوچکی مانند مسجدسلیمان از رشته فناوری اطلاعات حمایت و آموزش‌های لازم در این خصوص فراهم شود، می‌تواند در بهبود وضعیت اقتصادی تأثیرگذار باشد؛ باید برگزاری رویدادهای کارآفرینی نیز تکرار شود و مورد حمایت مسئولان قرار گیرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، نخستین رویداد فرآفرین کشور از روز گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان آغاز شده است و تا عصر امروز ۱۷ اردیبهشت‌ماه، ادامه دارد. در این رویداد که به همت جهاد دانشگاهی خوزستان برگزار می‌شود، ۶ ایده به‌عنوان برگزیده معرفی شده‌اند که طی برنامه‌های رویداد مراحل تبدیل‌شدن به یک محصول را تجربه خواهند کرد و در مرحله آخر، ایده‌های برتر از سوی تیم داوری انتخاب خواهند شد.