Amir kholoosi-19-27.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور، به ضرورت فراهم نمودن زیر ساخت های ازدواج دانشجویی تاکید کرد و گفت: منطقی نیست به جوانان بگوییم ازدواج کنند اما بسترهای لازم را برای این امر فراهم نکنیم، امیدواریم با راه اندازی طرح “طوبی” بتوان روند ازدواج های دانشجویی در این دانشگاه فراهم شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر ساسان موگهی در نوزدهمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی که در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، با بیان اینکه ازدواج در زمان کنونی نیازمند شجاعت و جسارت است اظهار کرد: در سیاست‌های جمعیتی کشور تاکید شده است که اگر هرکدام از جوانان ما یک‌سال زودتر ازدواج کنند در سال‌های آینده کشور دچار پیری و فرسودگی جمعیت نخواهد شد. اما با توجه به شرایط فعلی ازدواج نیازمند جسارت و شجاعتی است که از هرکسی برنمی آید.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مصادیق فرهنگ اسلامی برای جوانان ازدواج در زمان مقرر است؛ این سخن درستی نیست که به جوانان بگوییم ازدواج کنند اما بسترهای لازم را برای این امر فراهم نکنیم.

موگهی اظهار کرد: در این راستا دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور یک خوابگاه مجردی با ظرفیت ۲۲۰ نفر را به خوابگاه ۵۲ واحدی متأهلی تغییر کاربری داده است. در حال حاضر نیز یک خوابگاه فرسوده و خالی از سکنه با ظرفیت ۳۲ واحد وجود دارد که اگر اعتبارات لازم اختصاص پیدا کند می‌توان ۳۲ زوج دانشجو را در آن مستقر کرد.

وی گفت: در جلسات دبیران شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، اکثر خواسته دانشجویان و مسوولان دانشگاه این است که ازدواج‌های دانشجویی و وام‌های ازدواج که سال‌ها متوقف شده است را به میزانی که پاسخگوی نیاز دانشجویان باشد احیا شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز افزود: معاونت دانشجویی وزارت بهداشت قول مساعد دادند که موضوع ازدواج دانشجویی را پیگیری کنند. بطوریکه سال گذشته در این دانشگاه بسته چندجانبه‌ای در راستای تشویق دانشجویان به ازدواج به نام طرح “طوبی” تدارک دیده شد که تمام زوایا اعم از بحث فرهنگ‌سازی و تأمین مسائل مالی را در برمی‌گیرد تا جوانان دانشجو قادر به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک باشند.

موگهی خاطرنشان کرد: در این طرح از منابع دانشگاه، کمک خیرین، نهادها و فعالان در سطح جامعه و حمایت‌های اعضای هیأت‌علمی استفاده می‌کنیم به‌طوری‌که هرکدام از اعضای هیأت‌علمی از یک زوج تا پایان تحصیل حمایت مالی می‌کنند و دانشجو پس از دوران تحصیل این مبلغ را بازمی‌گرداند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی با شرکت ۵۲ زوج دانشجو و با حضور خانواده‌های آن‌ها، در دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور برگزار شد.