1457879289631_hadi zand-1.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ما مدیون خون شهدا هستیم و برگزاری جشنواره‌هایی با یاد شهدا، دانشگاه‌ را عطرآگین می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی ، محمد حسین صومی در آیین آغاز به کار جشنواره ورزشی شهدای دانشجو در دانشگاه‌های استان با اعلام این مطلب بر ضرورت برگزاری جشنواره‌های علمی، ورزشی و فرهنگی به نام و یاد شهدا در دانشگاه‌ها تاکید کرد.

وی اضافه کرد: همراهی دانشگاه‌های استان و حوزه بسیج دانشجویی یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بخش آموزش عالی می‌باشد و امیدواریم این همکاری‌ها تداوم یابد.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که با استفاده از برنامه‌های ورزشی و فرهنگی، فرهنگ ایثار و شهادت را در میان ‌دانشگاهیان تبیین کنیم.

صومی افزود: دانشجویان باید بدانند که امنیت و آرامشی که اکنون داریم مرهون خون شهداست و باید فرهنگ شهدا و سبک زندگی آن‌ها در دانشگاه‌ها گسترش یافته و در پناه این ارزش‌ها جوانانی تربیت شوند که اسلام و انقلاب به آن‌ها ببالد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ورزش و تندرستی را یکی از رکن‌ها خودمراقبتی دانست و گفت: خودمراقبتی مجموعه اقدامات هدفدار در جهت صیانت از سلامت روحی و جسمی است که توسط خود فرد اعمال می‌شود که در بین این اقدامات انجام حرکت‌های ورزشی نقش بارزی در تعیین سلامت دارد.

گفتنی است؛ اولین جشنواره ورزشی شهدای دانشجو در استان به همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز و بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی آغاز به کار کرد.