1408427455591_Alzahra29.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی از احتمال اضافه شدن رشته مهندسی معماری شهری به رشته های این مرکز خبر داد.

حسین آبین درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه البرز، اظهار کرد: مراکز علمی کاربردی نقش به سزایی در پیوند محیط واقعی کار با فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف دارند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کسانی که برای تحصیل به مراکز علمی کاربردی مراجعه می‌کنند شاغل هستند و برای ارتقای دانش تئوریک خود تصمیم به ادامه تحصیل گرفته‌اند.

آبین افزود: البته افرادی هم هستند که در زمان ورود به این مراکز شغلی ندارند ولی در طول تحصیل جذب بازار کار می‌شوند و یا پس از فارغ التحصیلی با ایده و سرمایه‌ای که دارند نه تنها برای خود بلکه برای عده ای دیگر نیز اشتغال ایجاد می‌کنند.

این مسئول ابراز کرد: به جرئت می‌توان گفت ۹۸ درصد دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با شاغل هستند یا پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می‌شوند.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به احتمال اضافه شدن رشته مهندسی معماری شهری به رشته‌های این مرکز اشاره کرد و افزود: در هیچ یک از مراکز علمی کاربردی کشور تا کنون رشته مهندسی معماری شهری تدریس نشده است.

وی اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی جهاد آمادگی دارد سرفصل‌های مورد نیاز برای این رشته را تهیه و به وزرات علوم ارایه دهد.

آبین در پایان به توانمندی علمی اساتید و دانشجویان این مرکز نیز اشاره کرد وگفت: این مرکز آمادگی دارد با تکیه بر دانش و بینش اساتید و دانشجویان خود طرح‌های پژوهشی مختلفی برای اجرا به دستگاهها وادارات مختلف ارایه کند.