1457684753717_images.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هفتمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو صبح امروز با حضور بیش از ۳۰ هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع متوسطه در ۱۵۲ شهر برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری ایسنا،‌نتایج این آزمون که با هدف شناسایی استعدادهای دانش آموزی و ترویج فناوری نانو برگزار شد، تا یک ماه آینده روی سایت باشگاه دانش آموزی نانو به آدرس nanoclub.ir قرار می‌گیرد.

۳۰ نفر برگزیدگان این المپیاد تابستان جاری در یک دوره آموزشی عملی دوهفته‌ ای شرکت می‌کنند و در این دوره ضمن آموزش مفاهیم نانو به صورت عملی‌، کارهای گروهی نیز انجام می‌شود و در پایان دوره دانش آموزان با توجه به نتایج پژوهش و پروژه‌های انجام شده و امتیاز کار گروهی و شاخص‌های دیگر رتبه بندی شده و براساس رتبه‌هایشان مدال طلا نقره و برنز المپیاد را دریافت خواهند کرد.

همچنین برگزیدگان سطح استان در یک دوره کوتاه مدت در آزمایشگاه‌های آموزشی نانو(شبکه‌های آزمایشگاهی توانا) یک دوره عملی می‌گذرانند و طی آن با تجهیزات ساخت و ارزیابی نانو مواد آشنا می‌شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در شبکه آزمایشگاهی توانا با بیش از ۶۵ آزمایشگاه جهت انجام پژوهش در اختیار دانش آموزان کل استان‌ها قرار می‌گیرد و در این آزمایشگاه‌ها دانش آموزان با تکنیک‌های ساخت و آنالیز نانو مواد آشنا می‌شوند.

برای شرکت در این دوره از رقابت‌های المپیاد نانو ۳۰هزار و ۱۶ دانش آموز در سایت باشگاه نانو ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۹ هزار و ۴۱۰ نفر از داوطلبان دانش‌آموزان دختر و ۱۰ هزار و ۶۰۶ از میان داوطلبان دانش‌آموزان پسر هستند.این افراد با همکاری ۲۴۵ نهاد ترویجی در ادارات آموزش و پرورش و پژوهش‌سراهای دانش آموزی سراسر کشور ثبت نام شده‌اند.