سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  اولین ماوس قابل کنترل با حرکات سر برای راحتی بیشتر افراد معلول یا دارای مشکلات حرکتی طراحی و تولید شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از گیزمگ، با توجه به محدودیت در استفاده از موس‌های معمولی و صفحات لمسی برای کاربران معلول یا دارای اختلالات حرکتی، یک طراح و مخترع ترکیه ای ماوس هوشمند با قابلیت تبدیل حرکات سر به سیگنال‌های نشانگر موس در رایانه را طراحی کرد.

عملکرد ماوس جدید بسیار آسان و کاربردی است و کاربران معلول تنها باید آن را مانند عینک در مقابل چشم نصب کرده و گیرنده فرمان کلیک را در دهان خود قرار دهند تا با استفاده از فناوری بلوتوث رایانه خود را کنترل کنند.

محمد نیمو، متخرع و طراح اهل ترکیه در مورد ویژگی‌های موس جدید عنوان کرد: دکمه دهانی کلیک از مواد کاملا بهداشتی و ضدباکتری ساخته شده و برای اطمینان از عملکرد صحیح، آزمایش‌های زیادی از جمله تست ۵۰ هزار کلیک تحت فشار سه‌ تن بر روی آن انجام شده است.

وی در ادامه افزود: قیمت موس ردیاب حرکات سر با نام تجاری GlassOuse حدود ۱۴۹ دلار است که در صورت تامین بودجه به زودی تولید خواهد شد