منابع طبیعی گرگان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – گرگان- معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: بر اساس آخرین نتایج نظام رتبه بندی سال ۲۰۱۵ لایدن ۱۳ دانشگاه ایرانی در لیست دانشگاه های برتردنیا قرار دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر وحید احمدی عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، اظهار کرد: در مقطعی هستیم که نقش دانشگاه، معلم، استاد و مجموعه علمی کشور بسیار حساس است.

وی ادامه داد: ظرفیت علمی بالایی در ایران وجود دارد و با توجه به اینکه روند اقتصاد ما به سمت دانش بنیاد شدن در پیش است باید توسعه و توانمند کردن نیروی انسانی مورد توجه قرار بگیرد.

احمدی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید به جایگاه خود توجه کنند، افزود: جامعه هم باید به دانشگاه ها که مراکز علم، فناوری و دانش هستند توجه کنند و عنایت بیشتری داشته باشند.

 

 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ادامه داد: عالمی دارای ارزش است که تاثیرگذاری بیشتری در جامعه و زندگی روزمره مردم داشته باشد. 

وی با تاکید بر اینکه نباید صرفا به آموزش بپردازیم، افزود: حوزه اثر یک استاد باید تنها در مجموعه اتاق کارش نباشد و به دنبال خلاقیت باشد.

سند دانشگاه کارآفرین را تدوین کرده ایم

در ادامه این مراسم، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار کرد: وزارت علوم در دولت تدبیر و امید در تلاش است کارآفرینی، ارتباط با صنعت و پیوند بین جامعه و دانشگاه را تقویت کند.

علی نجفی نژاد افزود: برای تبدیل شدن دانشگاه به فضایی که علم و دانش را به کار گیرد و برای خود و جامعه تولید ثروت کند تا نیازهای جامعه را برطرف کند راه سختی دارد.

وی با بیان اینکه اساتید و مجموعه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در بسیاری از موضوعات پیشگام هستند، تصریح کرد: اساتید دانشگاه در حوزه تخصصی خود باید در راستای این اهداف بلندی که آغاز شده است تلاش کنند.

 

 

نجفی نژاد ادامه داد: سند دانشگاه کارآفرین را تدوین کرده ایم و جزء چند دانشگاه اول کشور هستیم که با برنامه ورود پیدا کرده ایم.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار کرد: کاربردی کردن پایان نامه های تحصیلات تکمیلی یکی از مهم ترین مسایل دانشگاه است و اعتقاد ویژه ای به داشتن برنامه های تحقیقاتی در گروه ها و دانشکده های خود داریم.

وی با تاکید بر اینکه همت و اراده زیادی در بین اساتید دانشگاه وجود دارد، افزود: طرح آمایش سرزمین استان به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی واگذار شده است و مراحل پایانی آن در حال انجام است. همچنین طرح کلان مدیریت جامع حوزه های آبخیز به ما واگذار شده است.

در ادامه این مراسم سوگندنامه توسط اعضای هیات علمی جدید دانشگاه قرائت شد و از اساتید نمونه دانشگاه در دو بخش پیشکسوت با ۲۵ سال سابقه و اساتید برگزیده دانشجویان براساس ارزشیابی دانشجویان تقدیر و تشکر شد.