1455348705739_r_64_151114160148.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به منظور توسعه فعالیت‌های پژوهشی در حوزه مهندسی برق اقدام به راه‌اندازی مرکز پژوهش و فناوری کرده است که مجهز به سیستم‌هایی همچون بیومکاترونیک، واسط مغز- ماشین، سیستم‌های تولید و توزیع انرژی الکتریکی و نظریه سیستم‌ها است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، مرکز پژوهش و فناوری پژوهشکده مهندسی برق (CREATECH) مجموعه‌ای پژوهشی و فناوری در دانشگاه خواجه نصیر است که صبح امروز با برگزاری مراسمی افتتاح شد.

این مرکز به منظور انجام فعالیت محاسباتی و رایانه‌ای و پژوهش‌های عملی و پیاده سازی سامانه‌های کاربردی راه اندازی شده است.

این مرکز مجهز به سیستم‌های مخابراتی و رمزنگاری، مخابرات نوری، میدان‌ها و امواج الکترومغناطیسی، فیزیک نیمه هادی‌ها، سیستم‌های بیومکاترونیک، سیستم‌های واسط مغز- ماشین، سیستم‌های تولید و توزیع انرژی الکتریکی، نظریه سیستم‌ها، سیستم‌های کنترل پیشرفته، پردازش صوت، پزشکی و سیگنال‌های زیستی و ابرار دقیق مهندسی پزشکی است.

در این مراسم دکتر حمیدرضا تقی راد، رییس دانشکده مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی هدف از راه‌اندازی مرکز پژوهش و فناوری این دانشکده را انجام فعالیت‌های پژوهشی اساتید و ایجاد فضای پژوهشی برای اساتید جوان پژوهشگر که فاقد آزمایشگاه هستند، ذکر کرد و یادآور شد: در سال‌های گذشته درصدد راه اندازی آزمایشگاه مرکزی بودیم و ساختمان فعلی مرکز پژوهش و فناوری این دانشکده تاسیس شد.

وی با تاکید بر این که راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع در این دانشگاه مقدور نبود، اضافه کرد: از این رو راه اندازی مرکز پژوهش و فناوری در دستور کار معاونت پژوهشی دانشگاه قرار گرفت و اقدام به راه اندازی این مرکز شد.

تقی راد با اشاره به بخش‌های مختلف این مرکز خاطر نشان کرد: این مرکز شامل سه سالن برای استقرار پژوهشگران، آزمایشگاه و توسعه فناوری به عنوان یکی از واحدهای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه است.

وی ادامه داد: مرکز به مساحت ۳۵۳ متر مربع و با رعایت اصول و ملاحظات فنی ساختمان‌های آزمایشگاهی پیشرفته از قبیل دیوارها، سقف عایق کاری شده و مقاوم در برابر آتش سوزی ساخته شده است.

رییس دانشکده مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این مرکز، دانشگاه شاهد تولید فناوری، برگزاری استارتاپ‌ها و تولید ثروت از دانش باشد.