1436854486052_images (4).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  شورای صنفی دانشجویان دانشگاه زنجان گفت: مطالبه‌گری دانشجویان باید در چارچوب قوانین باشد و مسئولان دانشگاهی نیز لازم است با ترتیب اثر دادن به خواسته‌های برحق دانشجویان، زمینه توسعه هرچه بیشتر و بالندگی دانشگاه را فراهم کنند.

محمدمهدی استواری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: ‌دانشگاه به مثابه یک جامعه کوچک است که دانشجویان به عنوان اعضای آن دارای خواسته‌هایی هستند که اساس تشکیل و فعالیت شورای صنفی دانشجویان نیز پیگیری مسائل مرتبط با امور صنفی دانشجویان است.

وی با بیان اینکه شورای صنفی به عنوان پل ارتباطی بین دانشجویان و مسئولان دانشگاهی است، تصریح کرد: دانشجویان با مطرح کردن خواسته‌های خود و در میان گذاشتن آن با اعضای شورای صنفی، همچنین مسئولان دانشگاهی و با ارتباط مستمر خود با این شورا می‌توانند از نظرات سایر دانشجویان در بهبود و توسعه زمینه‌های مختلف در سطح دانشگاه استفاده کنند.

استواری با بیان اینکه یکی از مسائل مورد پیگیری دانشجویان در دانشگاه زنجان، امور مربوط به تغذیه و حمل و نقل است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این دو مسئله در اختیار بخش خصوصی قرار دارد، شاهد بروز کم‌کاری‌هایی در این حوزه‌ها هستیم که در ارتباط موثر و مستمر با مسئولان دانشگاهی و ترتیب اثر دادن به خواسته‌های منطقی دانشجویان، شاهد بهبود عملکرد در این حوزه‌ها نیز خواهیم بود.

دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه شورای صنفی دانشجویی تمرین مطالبه‌گری و تعامل با مسئولان است، تصریح کرد:‌ دانشجویان باید در نظر داشته باشند مطالبه‌گری همواره باید در چارچوب قانون بوده و مسئولان نیز با توجه به اختیارات قانونی خود باید پیگیر و پاسخگوی مطالبات بر حق دانشجویان باشند زیرا این ارتباط دوسویه زمینه بهبود وضعیت دانشگاه را به خوبی فراهم می‌کند.

این فعال دانشجویی با اشاره به بیانات بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی که دانشگاه را منشاء تحولات می‌دانست‌، تاکید کرد: حضور دانشجویان در دانشگاه و مسئولیت‌هایی که بر‌عهده می‌گیرند تمرین مسئولیت‌پذیری در جامعه است و مسئولان دانشگاهی باید در چارچوب قانون جایگاه نهادهای دانشجویی را به رسمیت شناخته و تعامل خوبی با آنها داشته باشند.

وی، ارتباط نزدیک دانشجویان و در میان گذاشتن خواسته‌های صنفی خود را از مهم‌ترین مؤلفه بالندگی شورای صنفی دانشجویی عنوان کرد و گفت: با استفاده از نرم‌افزارهای مجازی که هم‌اکنون به سادگی در اختیار بیشتر دانشجویان قرار دارد تلاش شده تا دانشجویان در اسرع وقت خواسته‌ها و مطالبات خود را با اعضای این شورا در میان بگذارند.

استواری در پایان خاطرنشان کرد: شورای صنفی بعنوان مستقل‌ترین حرکت دانشجویی زیر لوای هیچ تشکل سیاسی و هیچ جریان انحرافی نبوده و به صورت نهادی کاملا دموکراتیک فعالیت دارد و شایسته نیست که برخی از مسئولان دانشگاهی آن را مورد بی‌مهری قرار داده و فعالیت آن را بیهوده تلقی کنند.