1450766072982_IMG_0021_43792.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: لازم است ارتباط میان پارک‌های علم و فناوری استان‌ها با بخش صنعت آن‌ها افزایش پیدا کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا منطقه چهارمحال و بختیاری، دکتر محمود شیخ زین‌الدین در سفر به شهرکرد در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری به لحاظ داشتن نیروی انسانی مستعد و نخبه در وضعیت مناسبی قرار دارد که آمادگی لازم برای حمایت از این نیروها در معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی وجود دارد.

وی افزود: حمایت و رفع مشکلات استان‌ها در این حوزه به واسطه حمایت از نیروی انسانی شاخص استان‌ها یکی از طرح‌های کلان این معاونت است.

شیخ زین‌الدین تصریح کرد: لازم است ارتباط میان پارک‌های علم و فناوری استان‌ها با بخش صنعت آن‌ها افزایش پیدا کند، زیرا بخش عمده‌ای از طرح‌های دانش بنیان در بخش صنعت است.

وی گفت: دانشگاه شهرکرد، دانشگاه آزاد و دانشگاه علوم پزشکی این شهر ظرفیت مناسبی در حوزه فناوری دارند.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: مساله در بخش دانش‌ بنیان بحث مالی، تخصصی یا علمی نیست؛ بلکه عدم تقویت این روحیه است که می‌توان روی پای خود ایستاد.

وی با اشاره به اینکه میزان بیکاری در استان‌های صنعتی و غیرصنعتی تفاوت زیادی ندارد، اظهار کرد: دلیل این موضع این است که جنس بیکاری تغییر پیدا کرده است.

شیخ زین‌الدین ماموریت معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری ریاست جمهوری را انعکاس نظرات ریاست جمهوری در بخش نوآوری و فناوری اعلام کرد.

وی در پایان گفت: دو هزار و ۲۰۰ شرکت دانش‌ بنیان در کشور وجود دارند که یکی از ماموریت‌های آن‌ها استفاده از جوانان مستعد در امور مختلف است.