سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  اجرای دو طرح فناورانه جهاددانشگاهی در نشست مشترک مسئولین جهاددانشگاهی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تصویب رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) این نشست با حضور دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی، دکتر علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر حمیدامین اسماعیلی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، دکتر امید توکلی رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر محمدصادق حاجی تاروردی مدیرکل امور فناوری استان‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در این نشست طرح بومی‌سازی فناوری تولید مته حفاری و همچنین اجرای طرح بومی سازی فناوری استحصال روی به روش لیچینگ از معادن سولفیدی در جهاددانشگاهی و با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تصویب رسید.

در ابتدای این نشست دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همکاری‌های فناورانه با جهاددانشگاهی را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد توانمندی‌های جهاددانشگاهی می‌تواند در تحقق شعار امسال بسیار کارگشا باشد.

وی ضمن تاکید بر لزوم جلوگیری از واردات بی‌رویه از طریق تقویت و اتکاء به دانش بومی افزود: تشکیل کارگروه‌های مشترک فناوری بین جهاددانشگاهی و ستادهای تخصصی مستقر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌تواند منجر به تهیه نقشه راه و بسته پیشنهادی به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی گردد.

وطنی ضمن اعلام حمایت ویژه جهت اجرای طرح‌های مرتبط با کشت بافت، پیله و ابریشم کشی، نساجی و حریربافی، توجه به استان‌های محروم و تلاش جهت اجرای طرح‌های کلان در این مناطق را از اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برشمرد.

دکترحمیدرضا طیبی نیز ضمن تشریح توانمندی‌های جهاددانشگاهی تحقق شعار امسال را در گرو توجه به اقتصاد دانش بنیان دانست و افزود: جهاددانشگاهی آمادگی دارد با تمام توان و با به کارگیری ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود گام‌های موثری در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بردارد.