سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – نسخه دوم منشور حقوقی دانشجویی به صورت خودجوش از سوی دانشجویان و با حمایت وزارت علوم تدوین می‌شود.

ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به منشور حقوق دانشجویی که مدتی قبل توسط این وزارتخانه تدوین شد، اظهار داشت: یکی از اقدامات اساسی وزارت علوم، تدوین منشور حقوق دانشجویی بود که در جهت تدوین آن مطالعات گسترده‌ای توسط کارشناسان این وزارتخانه انجام شده است.
وی ادامه داد: این منشور در قالب کتابی تدوین و چاپ شد که هم اکنون از طریق سامانه وزارت علوم به نشانی www.msrt.ir قابل دسترسی است. در صورت لزوم برای ترویج فرهنگ حقوق دانشجویی، بازنشر انجام می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه مسئولان این وزارتخانه علاقه‌مندند کتاب مذکور میان دانشجویان ترویج یابد، تاکید کرد: ترویج منشور دانشجویی اگر به صورت خودجوش در فضای دانشگاه صورت بگیرد علاوه بر کار تبلیغی، جنبه ترویجی داشته و کمک بزرگی به دانشجویان در جهت شناخت حقوق خود در فضای علم و دانش می‌کند.
وی با بیان اینکه کتاب حقوق دانشجویی نیازمند بروز رسانی است، گفت: وزارت علوم در مقدمه کتاب منشور حقوقی دانشجویان تاکید خاصی بر بروز رسانی مداوم این کتاب کرده تا قوانین جدید مربوط به حقوق دانشجویان در صورت لزوم به آن اضافه شود.
هاشمی ادامه داد: نسخه دوم کتاب منشور حقوقی با توجه به شرایط در آینده منتشر می شود.
معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه کتاب منشور حقوق دانشجویی دستورالعمل نیست که به دانشگاه‌ها ابلاغ شود، بیان کرد: نگاه ما به منشور حقوق دانشجویی، ترویجی است و دفاع دانشجویان از حقوقشان امری مهم برای وزارت علوم محسوب می شود.
هاشمی بیان کرد: دانشجویان باید نسبت به حقوق دانشجویی خود متعهد باشند.